Bilecik’te ’’Kadın Çiftçiler Yarışıyor’’ il finali yapıldı

Bilecik’te ’’Kadın Çiftçiler Yarışıyor’’ il finali yapıldı

     Kadın çiftçilerin birbirleriyle kaynaşmaları, kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim ve yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konulardaki performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla düzenlenen yarışmaya, il merkezi ve ilçelerden toplam 8 yarışmacı katıldı. 
     Bilecik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alparslan Dankaz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, bu yıl 10'uncusunu düzenledikleri ''Kadın Çiftçiler Yarışıyor'' etkinliğinin, 2004 yılından beri devam ettiğini kaydetti. 
     Bölge Birinciliği Final Yarışması'nın da bu yıl ilk defa Bilecik'te olacağını aktaran Dankaz, şöyle konuştu: 
     ''Bu yarışmaya katılan cesaret gösteren katılımcılara teşekkür ediyorum. İlimizde toplam 8 bin 500 kayıtlı çiftçi var. Bunların bin 38'i kayıtlı kadın çiftçi. Diğerleri ise eşlerine, ailelerine kayıtsız olarak yardım etmekte olan kadınlarımızın desteğiyle tarım yapmaktadır. Hepinize teşekkür ediyorum iyi yarışmalar diliyorum.'' 
     Konuşmanın ardından, Bilecik ve ilçelerinden kadın çiftçilerin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, Söğüt ilçesi Oluklu köyünden Emine Kara birinciliği elde etti. Yarışmada Pazaryeri Beşikli köyünden Özlem Yetim ikinci, il merkezi Yeniköy'den Hayriye Aslanboğa da üçüncü oldu. Emine Kara'nın Bölge Birinciliği finalinde, Bilecik'i temsil edeceği bildirildi. 
     Etkinliğe, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, Bilecik Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, ilçelerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürleri ve kadın çiftçilerin aileleri katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam