BİLECİK’TE KILIÇDAROĞLU RÜZGARI ESTİ
admin • 7 Haziran 2011 01:57:34 
BİLECİK’TE KILIÇDAROĞLU RÜZGARI ESTİ

 

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting esnasında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Size sözüm var. Dediler ki; Sivas’tan öteye gidemezsiniz. 81 ile gitmeye söz verdim ve 81 ile gidiyoruz. Şu ana kadar 240’ın üzerinde de ilçeye gittim. Her vatandaşla görüşeceğim. Ne diyoruz; yeni bir Cumhuriyet Halk Partisi. Köklerini Kuvayi Milliye’den alan, halka yakın, halkı kucaklayan, halkın partisi, Yeni Cumhuriyet Halk Partisi. Madem ki kuruluş dedik, madem ki kurtuluş dedik o zaman 12 Haziran’da size güzel bir görev düşüyor. 12 Haziran’da sandığa gideceğiz yeni bir demokrasinin tarihini yazacağız. Madem liderler buraya gelmedi biz de o liderlere oy vermeyeceğiz. Madem ki ben geliyorum. Sizden oy isteme hakkım var. Ben ayağınıza geldim. Grup Başkan Vekili olarak geldim. Her zaman her ortamda gönlüm sizlerle beraber bunu bilmenizi isterim.

 

“RECEP’İN İPİYLE KANALA İNİLMEZ”

 

Ne güzel afişler hazırlamışsınız. Recep’in ipiyle kanala inilmez demişsiniz. Kanal deyince aklıma geldi. Başka bir ilimizde de bir pankart vardı. Pankartta diyordu ki, boşver sen İstanbul kanalını, televizyon kanalına çık diyordu. Çıkabilir mi Recep Bey?

9 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Çiftçi halinden memnun mu? İşçi emekli esnaf hayatından memnun mu? Hiç kimse hayatından memnun değil. Bu düzende birilerinin hayatından memnun olması lazım. Kim bunlar. Onlar hortumcular, yandaşlar, ihaleyi kapanlar.

 

“HORTUMCULARI TARİHE GÖMMEK İÇİN İKTİDARI İSTİYORUM”

 

AK Parti’nin iktidarında böyle. Halkın iktidarında da memur memnun olacak. İşçi, emekli, çiftçi, esnaf memnun olacak. Hortumcular ve yandaşlar memnun olmayacak. Ben de zaten hortumcuları tarihe gömmek için iktidarı istiyorum sizden.

Bir sloganları var bunların. Diyorlar ki, istikrar sürsün, Türkiye büyüsün. 9 yıldır işsizlik devam etsin diyordunuz. Çiftçi sürünsün diyorlar. Emekli zaten yaz tatillerini Kanarya Adalarında geçiriyor, keyfi yerinde diyorlar. Türkiye’de 4 çocuktan birisi yatağa aç giriyor. İstikrar sürsün demek bunun devam etmesi demektir. Buna razı mısınız? 12 Haziran’da sandığa gideceğiz ve bize yoksulluğu, işsizliği getiren, çiftçiyi perişan eden, alın terinin karşılığını vermeyen siyasi iktidara demokratik yollardan bir ders vereceğiz. Sırtımızı AK Parti’ye döneceğiz. Altı oku ve CHP’yi göreceğiz.

 

“RECEP BEY’İN EZBERİ BOZULDU”

 

Kemal kardeşinin onun ezberini ve kimyasını bozdu. Bakın doğru dürüst konuşamıyor bile. Çiftçi kardeşlerim için sözümdür. Halkın iktidarında mazotun litresini 1 buçuk lira yapmazsam, çiftçinin elektrik borçlarını ve faizlerini silmezsem başbakanlıktan istifa edeceğim, siyaseti de bırakacağım. Esnaf kardeşime de bir sözüm var. Esnaf sabahın köründe dükkanını açar, etrafını temizler, müşteri bekler, müşteri gelince siftahını yapar, bir tane çırak alır yetiştirir, sigorta primini de vergisini de öder. Zamanı gelir emekli olur. Ama emekli aylığı ile geçinemez. Ne yapsın. İşine devam edecek. Sen misin işine devam eden. Emekli aylığından %15 sosyal güvenlik destek primi kesilir. Bütün esnaf kardeşlerime sözümdür,  halkın iktidarında ilk 4 ay içinde %15’lik kesintiyi kaldırmazsam hem başbakanlığı bırakacağım hem de siyaseti bırakacağım.

 

“4 ÇOCUKTAN BİRİ KARNI AÇ YATAĞA GİRİYOR”

 

Burada iki tane yürekli kardeşim var. İkisi de sizin çocuğunuz, sizin evladınız. Buradan annelerimize sesleniyorum. Size seçme ve seçilme hakkını getiren parti CHP’dir. Her anne çocuğunun karnının doymasını ister. Her anne çocuğunu okula gönderirken iki yanağından öpüp huzur içinde umutla okula göndermek ister. Her anne akşam çocuğunu karnı doymuş huzur içinde yatırmak ister. Ama az önce söyledim. 4 çocuktan birisi karnı aç uyuyor. 12 milyon 715 bin yoksulumuz var. Kemal kardeşiniz çalıştı ve size yeni bir proje daha getirdi. Seçme ve seçilme hakkını verdik. Şimdi aile sigortası ile her aileye ekonomik güvence getireceğiz. Hiçbir evde yoksulluk olmayacak. Hiçbir evde insanlar acaba birileri bana makarna mı bulgur mu verecek diye beklemeyecek. Geliri olmayan veya geliri asgari ücretin altında olan her ailede kadının banka hesabına en az 600 lirayı yatıracağız o aileyi ele muhtaç etmeyeceğiz.

 

“YOKSULLUK ALTINDA EZİLENLER VAR”

 

21. yüzyılın Türkiye’sinde açlıktan ölenler var. Çocuğuna sabah kahvaltısı veremedim diye intihar edenler var. İşsizlik nedeniyle artan boşanma davaları var. Yoksulluğun altında ezilenler var. 21. yüzyılın Türkiye’si buna layık değildir. Sosyal devlet işi olmayana iş bulan devlettir, yoksulun çocuğunu sonuna kadar okutan devlettir. Onun için diyoruz ki aile sigortası ile Türkiye’de yeni bir sayfa açacağız. Aile sigortası ile esnaf da kazanacak.

Ben Anadolu’nun küçük bir köyünde doğdum ama cumhuriyet sayesinde üniversiteyi okudum. Devlete 27 buçuk yıl hizmet ettim ve üst düzey görevlerde bulundum. Anadolu’nun küçük bir köyünde doğdum ama CHP’de milletvekili oldum, grup başkan vekili oldum, genel başkan oldum. Bunu cumhuriyetin güzelliğini anlatmak için söylüyorum. O cumhuriyeti kuranlar dediler ki, köylü milletin efendisidir. Allah aşkına geldik 2010 yılına. Yine cumhuriyeti yönetenler yine köylü milletin efendisidir diyorlar mı? Ne diyorlar, ananı da al git diyorlar. 12 Haziran’da sandığa gidin, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni sandığa gömün. Başka ne söyleyeyim.

 

“ONLARIN MİTİNGLERİ DEVLETİN MİTİNGİ”

 

Bakınız onların mitingleri devletin mitingi. Vali genelge gönderiyor. Resmi arabaların plakasını indirin sivil plaka takın ve memurumuz mitinge gidecek. Okullar tatil ediliyor Recep Bey’in mitingine gidiliyor. İşyerleri tatil ediliyor. İşçiler Recep Bey’in mitingine gidecek. Sizin buraya zorla getiren oldu mu? Vali zorlamadı mı sizi CHP’nin mitingine gidin diye. Hayır, çünkü bizim mitinglerimiz halkın mitingidir. Onların mitingleri devletin mitingidir.

Biz barış içinde huzur içinde yaşayalım diyoruz. Barışın ve huzurun olduğu bir ülkede herkesin karnı doyar. Barışı ve huzuru sağladığımız zaman çocuklarımız geleceğe umutla bakar. Hiçbir zaman cebimizi düşünmedik. Halkı düşündük. Halkı düşünmeye söz verdik. Sizin için yola çıktım. Sizin için mücadele edeceğim. Sizin için çalışıp, sizin için çabalayacağım.

 

“EMEKLİ YAZ TATİLİNİ KANARYA ADALARI’NDA GEÇİRİYOR” DİYORLAR

 

Ben merak ediyorum. AK Parti’den seçime giren arkadaşlar vatandaşa ne anlatıyorlar. Sizde işsizlik var mı? Kapanan fabrikalar var mı? Hepsi var üstüne çiftçi halinden memnun değil. CHP’nin döneminde atanamayan öğretmen kavramı kalmayacak. Recep Bey diyor ki siz diyor halktan korkunuz gerçekleri bilmiyorsunuz diyor. İşte milletvekilimiz burada o da şahit. Ne zaman kürsüye çıkıp emeklinin durumu iyi değil desek, vay efendim emeklinin durumu iyi cepleri dolu dolu sizin haberiniz yok, onlar yaz tatillerini Kanarya Adaları’nda geçiriyorlar, üstelik arada bir Türkiye’ye gelip kendilerine bu imkanı sağlayan AK Parti’ye oy veriyorlar diyorlar. Millet mi doğru söyler, Recep Tayyip Erdoğan mı? Ben de millete inandığım için emeklinin durumunun iyi olmadığını biliyorum.

 

“ERDOĞAN TELEVİZYON KANALINDA KARŞIMA ÇIKAMAZ”

 

Sayın Erdoğan benimle ilgili televizyonlarda bir sürü şey söylüyor. Kendisine bir çağrıda bulundum. Dedim ki, arkadaş uygar iki insan gibi senin istediğin televizyon kanalında senin istediğin gazetecilerle tartışalım. Recep Tayyip Erdoğan, Kemal kardeşinizin karşısına çıkabilir mi? Şimdi ben merak ediyorum. Amerika’da var. Japonya’da var. Fransa, Rusya ve Almanya’da da var. Dünyanın bütün uygar ülkelerinde seçim öncesi liderler televizyon kanallarına çıkarlar.

 

“KORKAK ADAMDAN BAŞBAKAN OLUR MU?”

 

Ben kabul ediyorum. Recep Bey’in bilgisi olmayabilir. Her insan her şeyi bilecek diye bir kural yok. Sen istiyorsan bütün bakanlar kurulunu da al gel. Vallahi ben tek başıma çıkacağım dedim. Ama gelebilir mi? Gelmesi için 3 şart lazım. Birincisi geçmesinin temiz olması lazım. İkincisi kul hakkı yememesi lazım. Üçüncüsü de mangal gibi yürek lazım. Korkak adamdan başbakan olur mu? Ben karete ya da boks kursuna gitmedim. Oturacağız iki uygar insan gibi konuşacağız. Gelemez, cesaret edemez. Cesareti olmadığı için oy vermeyin.

Eğer başka genel başkanlar gelseydi diyebilirdiniz ki diğer genel başkanda geldi hadi onun da hatırı olsun. Ben geldim, yalnız geldim. İki milletvekili istiyorum. Birisi bakan olacak.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments