BİLECİK’TE MUHALEFET YOK
admin • 18 Ekim 2010 19:12:37 
BİLECİK’TE MUHALEFET YOK

“MHP BİLECİK  MİLLETVEKİLİ ADAM ADAYIYIM”

    Erdem: "Uzun yıllardır Bilecik siyasetinin içerisinde olan bir kişi olarak, Bilecik'in sorunlarını, meselelerini bilen bir kişi olarak, 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde partimden Bilecik milletvekilliği aday adaylığımı tüm Bilecik kamuoyuna duyurmak istiyorum. Çıkmış olduğumuz bu yolda yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Hayırlı olacaksa nasip etsin, olmayacaksa da bizlerden uzak eylesin.” dedi.
    Son günlerde iktidar partisinin belediye başkanı bir muhalefet açılımı yaptı bunu nasıl yorumluyorsunuz sorusuna "2004 yılında sayın Selim Yağcı Belediye Başkanı seçildiğinde ben Bilecik'te Milliyetçi Hareket Partisi il başkanıydım. Seçimlerden sonra her şeyi unutarak Sayın Yağcı'ya hayırlı olsun ziyaretine gittik. Ben 2006 yılına kadar görev yaptım. Fakat Selim Yağcı benim dönemimde iadei ziyarette bulunmadı. Benden sonraki arkadaşların döneminde de geldiğini zannetmiyorum. Gelseydi haberimiz olurdu.
    Gazetelerde de belirtildi. 2011 seçimleri yaklaşırken Selim Yağcı'nın birden bire nerden aklına geldiyse siyasi partileri ziyaret etmesinin altında Bilecik kamuoyu gibi ben de bir şeyler aramaktayım. Yağcı, partilere gidip de ne anlattı. 7 yıllık icraatının içinde ne var. 2009 seçimleri öncesinde sanal âlemde hazırlamış olduğu projeleri nerede sormak gerekir. Bunu ziyaret ettiği parti teşkilatları sormadı ise bu da Bilecik'te bir muhalefet boşluğunun olduğu gösterir. Burada yanlış anlaşılmasın ama iktidar sayısal çoğunluğu ile muhalefet partilerin teşkilatlarının gözlerini korkuttu." dedi.
 

ÖĞRENCİLER NEREDE KALACAK?

    Başkan Yazcı’nın ziyareti sırasında İl Başkanınızın övgü dolu mütevazı sözleri hakkında ne diyeceksiniz sorusuna Erdem:  "Olmaması gereken birşey ama yine de kendisine sorarsanız daha sağlıklı cevap verecektir. Bilecik'in bir sürü sorunu var. Bu üniversite her geçen gün gelişmekte ve öğrenci sayısı artmakta. Bugün belki yeterli ama öğrenci sayısı daha arttığında nerede kalacaklar ve sosyal alanlar nerede vakit geçirecekleri.

BİLECİK’İN TEK SORUNU SEVEN ÇARŞISI’NIN ÇÖPÜ MÜ?

    1. Organize Sanayi Bölgesinde geçmiş yıllarda 42 fabrika vardı 39'u çalışıyordu. Şuan ise sağlam çalışan 5-6 fabrika kaldı. İnsanlarımız işsiz sokakta gezerken ziyaretlerde sadece ve sadece Seven Çarşısı'nın çöpü ve pisliği konuşuluyorsa ben burada muhalefetin gerekli şekilde muhalefet yapmadığına inanıyorum. AK Parti’nin iktidara geldiğinden bu yana TOKİ ve duble yol çalışmaları takdir edilebilir. Muhalefet kuru kuruya eleştirmek değildir. Yaptıklarına teşekkür edeceğiz yapmadıklarını eleştireceğiz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments