BİLECİK’TE ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

BİLECİK’TE ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

“Sizler daha iyisine layıksınız”

Eğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” (FATİH) Projesi kapsamında ilimiz Ertuğrulgazi Lisesi’nde tablet dağıtımı yapıldı.

 

Proje kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Ankara merkezli ve eş zamanlı olarak 81 ilde tablet dağıtım töreni yapıldığı belirtildi. Bu kapsamda Cuma günü Ertuğrulgazi Lisesi’nde Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımıyla gerçekleşen programda Nayir ülke genelinde ve ilimizde uygulanan projenin devam ettiğini söyleyerek,  20 okulumuzda internet alt yapısını, akıllı tahta işlemlerini tamamladıklarını belirterek “tablet dağıtım işimize devam ediyoruz, 2016 yılının sonuna kadar devam edecek”  ifadelerini kullandı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasını gerçekleştirirken öğrencilere seslenerek öğrencilerin eğitim ve gelişimlerine yönelik çalışmaların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak çağın gerektirdiklerine ayak uydurmaları gerektiğini ifade etti. Nayir sözlerine şöyle devam etti:

 

“Dileğimiz bunlardan en iyi şekilde faydalanmanız”

“Eğitiminize, gelişiminize katkı sağlayacak her şey bizler için çok önemli. Artık çağımızın getirdiği yeniliklerle iyileştirmeye yönelik faaliyetlerden istifade etmeniz lazım. Bugün Cumhurbaşkanımız Ankara’da bir törene katılıyor, 81 ilimizin valileri de yine sizler gibi gençlerimizle buluşarak bu projenin bir parçasını gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Sizler bunlardan daha iyisine layıksınız. Dileğimiz bunlardan en iyi şekilde faydalanmanız”

Vali Nayir’in konuşmasından sonra öğrencilere tabletleri dağıtıldı.

Diğer yandan ilimiz genelinde  2288 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığı belirtildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam