BİLECİKTOG MEKTUPLAŞIYOR

BİLECİKTOG MEKTUPLAŞIYOR

Eren: “Bu projeden öğreneceklerimiz önyargısız iletişimden de fazlası olacak gibi duruyor.”

BilecikTOG unutulmuş mektup kültürünü deneyimlemek için kolları sıvadı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın örgütlenmeler arasında hem bir bağ kurmak hem de önyargısız bir şekilde mektuplaşmak, mektup arkadaşı edinmek için birçok örgütlenmesinde görülen “Gizli Mektup Arkadaşı” Projesini bu yıl Bilecik Toplum Gönüllüleri de deneyimlemek istedi. Proje Koordinatörü ve yeni Eğitim Sorumlusu Hasan Eren’in BilecikTOG’a sunmuş olduğu proje, gönüllüler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Mektup arkadaşlığı yapacakları diğer Toplum Gönüllüleri topluluğunu kendi aralarında yaptıkları oylama ile belirlediler. En çok oy alan Afyon Toplum Gönüllüleri örgütlenmesi ile bağlantıya geçen gönüllüler bu proje için çok heyecanlı olduklarını belirttiler.

“Yeterli destek ve kaynağı bulabilirlerse Afyon’a gitmek, mektup arkadaşları ile tanışmak istiyorlar.”

 AfyonTOG ile proje için 25 kişilik bir kontenjan belirleyen gönüllüler ilk mektuplarının cevabını aldılar bile. Cinsiyet bilgisi verilmemeye dikkat edilen mektupların içeriği kişilere bırakılmış durumda. Rumuz kullanarak yazılan mektuplaşmanın ne kadar süre devam edeceği bilinmiyor. Fakat proje bitiminde gönüllüler yeterli destek ve kaynağı bulabilirlerse Afyon’a gitmek ve mektup arkadaşları ile tanışmak istiyor. Bunun aynı zamanda bir kültür kaynaşması olacağını belirten Hasan Eren sözlerine şöyle devam etti: “Bilecik’te ilk kez yaptığımız bir proje çalışması bu mektup projesi ve hepimiz çok meraktayız mektup arkadaşlarımız nasıl kişiler, neler yazacaklar, neler konuşacağız bunları düşünmek heyecan verici. Bazı arkadaşlarımızın mektup arkadaşları hediye bile koymuş zarfların içerisine, hiç beklemiyorduk böyle bir samimiyet. Bu projeden öğreneceklerimiz önyargısız iletişimden de fazlası olacak gibi duruyor.”

Gönüllüler eğer proje sonunda yeterli bütçeye ulaşırlarsa Afyon’a gitmek istiyorlar ve Afyon’daki mektup arkadaşlarını da Bilecik’e davet edip ağırlamak istiyorlar. Bu sayede iki şehirde gönüllülere tanıtılmış kültürel bir kazanıma da ulaşılmış olacak. Bilecik Toplum Gönüllüleri’ne bu farkındalık dolu projeleri için başarılar diliyoruz.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam