BİRLİKTE HAREKET EDERSEK HERKES KAZANIR
admin • 29 Nisan 2011 13:10:03 
BİRLİKTE HAREKET EDERSEK HERKES KAZANIR

     Yağcı, yaptığı konuşmada, şehrin, sosyal ve kültürel anlamda, kent dokusunun oluşması manasında koordinasyon görevinin kendilerine ait olduğunu belirterek, tüm birimlerle koordineli çalışma gayreti içinde olduklarını kaydetti. 
     Bilecik'te ciddi potansiyele sahip bir yerleşim yeri olduğuna işaret eden Yağcı, şöyle konuştu: 
     ''Biz bu zamana kadar bu potansiyellerimizi kullanamamışız. Küçük yerlerde eğer ön yargılarımızdan arınabilirsek küçük olmak avantajdır. Ama küçük yerlerde ön yargılıysak birbirimize karşılık, küçük olmak çok büyük dezavantajdır. Bu zamana kadar ön yargılarımız bizi çok fazla yönlendirmiş, şehir olarak hepimiz birbirimize karşı ön yargılardan kurtulmak zorundayız ve kolektif olarak çalışarak medeniyet şehirler yarışında hak etmiş olduğumuz yerimizi ancak öyle alırız.'' 
     
     -''ARSA PAYLARI YÜZDE 50'Yİ AŞTI'' 
     
     Yağcı, daha önceki yıllarda konut yapmak isteyen müteahhitlere arsaların yüzde 20 payla ancak verilebildiğini belirten Yağcı, son günlerde bu payların yüzde 50'yi aştığını söyledi. 
     Arsa paylarının da artmasıyla bu kentin dinamiklerinin ne kadar sağlam olduğunun en bariz göstergesi olduğunu ifade eden Yağcı, sözlerini şöyle tamamladı: 
     ''Kentimizin gelişim sağlamasında üniversitemizin büyük payı vardır. Zaten üniversitemiz Bilecik'e gelmiş ve gelecek en büyük yatırımlardandır. Kentimizin vizyonu ve ufkunu değiştirdi. Çok ciddi hareket sağladı. Duble yollar ve hızlı tren projeleri de bu gelişimi perçinledi. Biz bir çok şehirlere göre gelişmeye daha açık bir toplum yapısına sahibiz. Biraz daha birlikte hareket edersek bence herkes kazanır.'' 

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
namık güngör
11 yıl önce

yolların rezalati – yollarda birileri ölmesimi gerekiyor