“BİZ HAKİKATEN MAĞDUR DURUMDAYIZ”

“BİZ HAKİKATEN MAĞDUR DURUMDAYIZ”

Aynı zamanda köy muhtarı Necmettin Güven’in oğlu olan Tacettin Güven çeşitli mercilere başvurularda bulunduklarını fakat herhangi bir çözüm alamadıklarını belirterek GSM operatörlerine çağrıda bulundu.

Vezirhan’a 4, otobana 4, hızlı trene 3 km mesafede bulunan köyde cep telefonun çekmemesi vatandaşları zor durumda bıraktığı kaydedilirken çevrelerinde bulunan fabrikaların birkaçın da sinyal yansıtıcı olduğunu ancak köylerinde yansıtıcı olmadığından dolayı 200-300 kişinin mağdur olduğunu belirtti. Güven şunları ifade etti:

“Haberleşmek İçin Minareye Çıkıyorlar”

“Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Küçükyenice Köyü Muhtarı Necmettin Güven’in oğlu Tacettin Güven: Aşağı yukarı 4 – 4,5 senedir telefon sıkıntısı yaşıyoruz, haberleşmemiz hiç yok. Acil durumlarda haberleşmek için minareye çıkıyoruz. Çeşitli mercilere başvurularda bulunduk fakat herhangi bir çözüm alamadık. Bu konu hakkında kimlerden yardım isteyebiliriz, kimler bizim derdimize derman olabilir. Öncelikle köyümüzün bulunduğu konum itibariyle Vezirhan ilçesine 4 km mesafede. Otoban 4 km, hızlı tren 3 km mesafede fakat gsm operatörlerinin bizlere bir çare bulmasını istirham ediyoruz. Eğer bizlere yardımcı olurlarsa hakikaten çok memnun oluruz.

“Fabrikada en fazla 40-50 kişi çalışıyorsa köyde 200-300 kişi yaşıyor”

Köyde 50-55 hanemiz var fakat çevremizde birçok fabrika var. Birkaç fabrikanın üzerine sadece sinyal yansıtıcı koyulmuş. Fabrikada en fazla 40-50 kişi çalışıyorsa köyde 200-300 kişi yaşıyor. Fabrika bundan faydalanıyor biz faydalanamıyoruz. Bu konu hakkında bize yardımcı olurlarsa GSM şirketleri çok memnun oluruz. Buradan Türkcell’e, Vodafone’a, Avea’ya,  bizim derdimize derman olacak herhangi bir GSM operatörüne seslenmek istiyorum. Biz hakikaten mağdur durumdayız, lütfen bizlere yardımcı olun.”   

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Sadece sizde değil –

    Yine Gölpazarı nın köylerinden olan Bedi, Büyük Belen sınırımızdaki İnhisar a bağlı Harman köy de Türksel ve Telsim sinyalleri alınamıyor. Kör noktada yaşıyoruz. Dernek olarak yıllardan beri yazılar yazdık müracaaat larda bulunduk. Türksel için yer verdik elektrik verdik maalesef sonuç alamadık.Tüm ilgililerin bilgisine sunarım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam