“Bize Güvenmeye Devam Edin”

“Bize Güvenmeye Devam Edin”

 

Yemeğin ardından gerçekleşen toplantıda HAS Parti’den AK Parti’ye katılan üyelere rozet takma töreni de gerçekleşti. Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, “Bizim bir tek rakibimiz var o da kendimiziz.” dedi ve şöyle konuştu:

“Önümüzde teşkilatlar olarak bizlere düşen çok önemli bir süreç başlamış bulunmakta. Bizim en büyük eksiğimiz şu, bu zamana kadar yapmış olduğumuz icraatlar sayamayacağımız kadar çok. Hiçbir şey yapmayan, bizi karalama kampanyası güden muhalefet sudan sebeplerle milleti inandırmaya çalışırken biz ne yazık ki yapmış olduğumuz icraatları tam anlamıyla milletimize anlatamıyoruz. Hepimize düşen AK Parti ailesinin tümüne düşen bu zamana kadar yapmış olduğumuz icraatları ev ev, köy köy dolaşarak anlatmak. Anlatmakla bitiremeyecek kadar, kitap olmuş icraatlarımız var.

Bu milletin kurmuş olduğu AK Parti her geçen gün büyümeye devam ediyor, devam da edecek. Büyük düşünen bu millet, büyük düşünen, büyük işler başaran AK Parti’ye bu zamana kadar vermiş olduğu krediyi bu parti hiçbir zaman için millete sırtını dönmeden hak ettiği şekilde kullandı.

 

‘Tek rakibimiz kendimiziz’

 

Bizim bir tek rakibimiz var o da kendimiziz. Birbirimize düşmeyelim, birbirimizi sevelim, birbirimize 4 elle sarılalım, aramıza yeni gelenleri kucaklayalım. Omuz omuza birlik ve beraberlik içinde yapmış olduğumuz hizmetleri milletimize anlatalım. Bu milletimiz asildir, bu millet kendisine yapılanı hiçbir zaman unutmaz. Kötülük yapanları yıllardır unutmuyor, iyilik yapanları da yıllarca unutmayacak inşallah.”

                Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı da, kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında Bozüyük halkının hizmete aç olduğunu belirterek çalışmalara hız verdiklerini kaydetti. Bakıcı şöyle konuştu:

“2009 yerel seçimlerinde Bozüyük’ten Belediye Meclis adayı olarak seçildim. İmar Komisyonu Başkanı olarak 2 sene görev yaptık. Daha sonra benden önceki belediye başkanı görevden alındıktan sonra 24 Aralık 2012 itibariyle Bozüyük Belediye Başkan vekili olarak göreve başladık. Başladığımız bu süreçte belediyemizin büyük sıkıntılarını görmekte olduğumuzdan dolayı belirli bir hamlelerde bulunduk.

 

‘Bozüyük’e hizmet için hızlı hareket etmemiz gerekiyor’

 

Tabi ki bizim halkımız şu anda uzun süredir hizmet beklemekte ve bu hizmete büyük bir açlık duyulduğunu görmekteyiz. Türkiye’de AK Partimizin bu hızını yakalamak bizim için tabi ki zor olacak. Benden önce seçilen diğer belediye başkanlarımız sonuçta 3,5 yıldır kendilerine belirli bir yol kat ettiler ve belirli bir kadrolarını oluşturdular. Bizim bunlara hem yetişmemiz aynı zamanda da bu hızı yakalamak için çok hızlı bir şeklide hareket etmemiz gerekiyor. Bozüyük için benim yapmam gereken halkımızın büyük beklentisini, hızlı bir şekilde çalışarak halkımıza hizmet haline dönüştürmemiz gerekiyor.”

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz konuşmasında terör konusuna ve çözümüne ilişkin çalışmalara geniş yer verdi. Poyraz, “Bir Mehmetçiğimizin kanı bizim için her şeye bedel. Dolayısıyla anaların yüreğine ateş düşmesin diye yapılması gereken ne varsa, atılması gereken ne adım varsa biz bu adımları atacağız.” dedi. Poyraz şöyle konuştu:

“Biz konuşarak, tartışarak, yanlışlarımızı birbirimize karşı cesaretle söyleyerek bu günlere geldik. Dolayısıyla sorunların bizim açımızdan evet mutlaka çözülmesi gerekiyorsa çözmeye devam edeceğiz. 2002’den bugüne kadar geçen 10 yıllık dönem zarfında geriye dönüp baktığımız zaman belki hayıflanacağımız şeyler var. Ama AK Parti kadroları olarak geriye dönüp baktığımız zaman hem Türkiye gündeminde hem Bilecik’te yaptığımız çok şey var. Bir takım ilkelerimiz vardı ve siyasetimizdeki bu ilkelerimizi bizden önceki bir takım siyasetçilerin yaptığı gibi, bir takım siyasi partilerin yaptığı gibi, bir takım menfaatler karşısında, bir takım seçim vaatleri karşısında asla ve asla terk etmedik. Onlardan yana herhangi bir tavizde bulunmadık.

Yaptığımız düzenlemeler çerçevesinde dün konuşulamayan şeylerin, dün yapılamayan şeylerin bugün özgürce konuşulduğu yapılabildiği bir Türkiye’yi görmüş olmamız yasaklarla ne ölçüde mücadele ettiğimizin bu anlamda en güzel örneğini teşkil eder. Arkadaşlarımız bir kampanya başlatmışlar kılık kıyafet özgürlüğü noktasında. Teşvik etmek lazım, desteklemek lazım. İnsanların inançlarından, düşüncelerinden, bunları ifade etmesinden dolayı ayıplanmaması gerektiğini bizde destekliyoruz. Daha 3-5 sene önce başörtüsünden dolayı en temel hakkı olan eğitim hakkından mahrum olan ve mağdur olan insanlarımız vardı. Pek çok insanımız kızlarını okutabilmek için bu ülkede imkan bulamayıp çocuklarını yurt dışına gönderiyorlardı.

 

‘Teröristle mücadele ile terörle mücadeleyi birbirinden ayırabildik’

 

En temel sorunlarımızdan biri terör sorunu. 70’li yılları da ekleyin, bu ülke 40 yılı aşkın bir süredir kimi zaman sağ-sol çatışması, kimi zaman etnik kökenli çatışmalarla 40 yıldır enerjisini harcıyor. Geçmişte bir takım yanlışlıklar yapıldıysa bu yanlışlıkları cesaretle ifade ettik. Her ortamda bu yanlışlıkları tartıştık. Çözüm noktasında önerilerimizi ortaya koyduk. Yapılan yanlışlıkları tekrar etmemeye çalıştık. Teröristle mücadele ile terörle mücadeleyi birbirinden ayırma becerisini gösterebildik. Bu çok önemlidir. Orada yaşayan her vatandaş her insan terörist değil. Bazı siyasi partiler buradan baktıkları zaman etnik köken ayrımı yaparak bir kısım unsurları bir kısım kesimleri üstün kabul edip diğerlerini aşağıda kabul edebilir. Bizim yapmamız gereken bu 75 milyon insanı kucaklayacak ve 75 milyon insanı bir potada kaynaştıracak politikalar üretmek olması gerekiyor.

 

‘AK Parti dışındaki partiler bir AK Parti etmiyor’

 

Seçimlerden önce Anayasa değişikliği aşamasında bir taahhüdümüz var ama şu anda milletin bize verdiği oy Anayasa’yı tek başına yetiştirip milletin önüne getirecek bir milletvekili sayısını bize getirmiyor. İnşallah biz azmimizi devam ettiriyoruz bundan vazgeçmiş değiliz. Ama güzel tarafı da şu, bütün bu eksiklerimize rağmen bu samimiyetimizi gören milletimiz AK Parti’nin arkasında. Biz çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Üretiyoruz milletin de desteği buna bağlı olarak devam ediyor. Türk siyasi tarihinde olmayacak şekilde siz sürekli oylarınızı artırıyorsunuz en son Konda’nın yaptığı anket ki Konda’ya sipariş ettirmedik, kendilerinin yaptığı bir anket. AK Parti’nin oyları şu anda %53,6. Diğer siyasi partileri söylemeyeceğim çünkü %53,6 demek aynı zamanda AK Partinin dışındakileri toplayın bir AK Parti etmiyor demektir. O zaman eğer Türkiye’de siyaset yapmak istiyorsanız, Türkiye’de Milletle diyalog kurmak istiyorsanız, Türkiye’de iktidara gelmek istiyorsanız sizin örnek almanız gereken parti AK Parti. Türkiye’de iktidar olmanın çaresini aramak için Çin Seddi’ne kadar gitmeye gerek yok.

Terör konusu gerçekten önemli. Şu anda süreç işliyor. Bir Mehmetçiğimizin kanı bizim için her şeye bedel. Dolayısıyla anaların yüreğine ateş düşmesin diye yapılması gereken ne varsa, atılması gereken ne adım varsa biz bu adımları atacağız. Kimse çıkıp da Türkiye’den bizden bir m2 toprak parçası bölemez. Oturulup konuşulduğu zamanda çözümlenecek bir takım meseleler varsa biz kendimize güveniyoruz. Bu ülkeye güveniyoruz. Milletimize güveniyoruz. Biz yüzyıllardır et ve tırnak gibi zaten iç içeydik. Ne zaman ki tefrika girdi bu milletin içine ne zaman ki dışarıdan ithal bir takım ideolojiler girdi bu milletin içine bu milletin evlatları birbirine düşürüldü.

 

‘Bize güvenmeye devam edin’

 

Milletimizden isteğimiz nasıl bu güne kadar AK Parti olarak pek çok sorunun üzerine karar alıp da gittiysek bu sorunu da çözeceğimiz noktasında bize olan inançlarını güvenlerini devam ettirsin. Kimse bizim bu millete olan, bu vatana olan bağlılığımızı test etmeye kalkmasın. AK Parti gelene kadar hangi siyasi iktidar Bilecik’e bu kadar yatırım yaptı? Hangi siyasi iktidar Türkiye’ye bu kadar yatırım yaptı? ‘Cumhuriyet tarihinde ne kadar yapılan yatırım varsa üst üste koyun, toplayın gelin. Biz şu 10 yılda Bilecik’te yaptığımız yatırım sizin yaptığınız yatırımdan fazla.’ diyoruz. Bunu da biz her ortamda herkesle paylaşırız. Nasıl oluyor o zaman vatanı sevmek? Zaten hata yaparsak birileri gibi de koltuğa sarılıp da orada oturmanın çaresini aramıyoruz. Hata yaparsak millet zaten en güzel hakem. Milletimiz çıkar notunu verir bizde şapkayı önümüze koyarız.”

Poyraz’ın ardından İl Koordinatör Milletvekili Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk bir konuşma yaptı. Öztürk, “Bu milletin bize verdiği desteği layığıyla yerine getirmek için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü halka hizmet eden Hakk’a hizmet edendir. Siyaset kurumu efendilik taslanan yer değildir, hizmet beklenen yer değildir. Siyaset, hizmet eden, bu milletin hizmetkarı olan bir yerdir. AK Parti’nin siyasi anlayışı budur.

AK Parti ilkeleri olan bir partidir. İlkeleri olan insanların da buluştuğu bir partidir. 10 yıldır iktidardasınız, bir çok yıpratma çalışmalarına maruz kaldınız ama dimdik ayaktasınız. Ayakta durmanın yanı sıra sürekli büyüyorsunuz. Bu çok anlamlı.

Üstünlük etnik yapılarda değildir, üstünlük hizmettedir. Hizmet yarışındadır. Ülkeye verdiklerinizle alakalı bir hadisedir. Biz inanan insanlar olarak bu değerlere inanan insanlar olarak bunların üstün olduğuna inanıyoruz. Kimseyi ayrımcılığa tabi tutmuyoruz. O yüzden bu ülkenin temel taşlarını kimse yıkmaya çalışmasın. Buna izin vermeyiz. Bu ülkeye muhakkak barışı getireceğiz.”

Konuşmaların ardından HAS Parti’den AK Parti’ye geçen üyelere rozet takıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam