BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI BELLİ OLDU

BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI BELLİ OLDU

 

Sonucun 4. etap oylama neticesinde belli olduğu toplantıda, ilk oylamada Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Fatih Bakıcı 11, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Metin Torun 6,  Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ahmet Bayrak 7 ve Bağımsız Aday Osman Çetin 1 oy aldı. Birinci tur oylamada 3’de 2’lik çoğunluk sağlanamadı. 2. Tur oylamaya geçildi.

2. etap oylama sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Fatih Bakıcı 11, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Metin Torun 6,  Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ahmet Bayrak 7 ve Bağımsız Aday Osman Çetin 1 oy aldı. 2. tur oylamada 3’de 2’lik çoğunluk sağlanamadı. 3. Tur oylamaya geçildi.

3. etap oylama sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Fatih Bakıcı 12, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Metin Torun 5,  Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ahmet Bayrak 7 ve Bağımsız Aday Osman Çetin 1 oy aldı.

                4. etap oylama Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Fatih Bakıcı ile Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ahmet Bayrak arasında geçti. Bakıcı 14 oy alırken Bayrak 7 oy aldı. 3 oy ise boş çıktı.

                Oylama sonrasında teşekkür konuşması yapan Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı “Bozüyük Belediye Meclisi’nin tarihi günlerinden birini hep birlikte yaşıyoruz. Meclisimiz, yaşadığımız bu süreçte kendisine düşen yasal görevi yerine getirerek, ilçemizde görev yapacak belediye başkan vekilini belirlemiştir. Başkan vekilliği seçiminde Ak Parti adayı olarak bana destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

                Hepimiz bu yüce göreve Bozüyük’ümüze hizmet etmek için seçildik. Geçmişe bir sünger çekerek, bundan sonraki süreçte gecemizi gündüzümüzü, varımızı yoğumuzu Bozüyük halkına hizmet etme noktasında birleştirmeliyiz. Bütün meclis üyeleriyle birlikte yaşanabilir ve yeni yatırım ile halkımızın görmek istediği bir Bozüyük’ü oluşturmalıyız. Unutmamalıyız ki Bozüyük halkı her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

                AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz da yaptığı değerlendirmede şunları aktardı:

                “Bozüyük’te yaşadığımız süreç, açıkçası arzu etmediğimiz bir süreçti. Ben bu sürecin bundan sonraki aşamalarının daha sağlıklı yürümesi anlamında Bozüyük Belediye Meclisimizin aldığı kararı toplumun her kesiminin kendisine Bozüyük’e bir hizmet olarak göreceğini ümit etmekteyiz. İlin milletvekili olarak üzerimize ne düşüyorsa, sayın başkan vekilimize destek verme ve Bozüyük’e hizmet etme anlamında biz de bu desteğimizi kendisine sonuna kadar vereceğiz.

                Daha önce de söylediğim gibi hukuki bir süreç devam ediyor. Devam eden süreç de artık bakanlığın ve yargının vereceği bir süreçtir. Bu süreci beklemekten başka elimizden gelen bir şey yok. Ben inanıyorum ki Bozüyük daha güzel günleri yaşayacak ve bu anlamda da bunu hep birlikte göreceğiz diye temenni ediyorum.” HASAN GÜNER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam