Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu’nun Görevinden Alınması

Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu’nun Görevinden Alınması

 

Poyraz, görevinden alınan Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu'nun danışmanı Fevzi B. tarafından hazırlandığı ve fişleme dosyaları olduğu iddia edilen belgelerin Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Başkan Vekili Mehmet Doğan Tunç'un, belgelerle ilgili basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirdiğini ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla Bozüyük ilçe Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekiplerinin belediyeye gelerek söz konusu fişleme belgelerinin dosyalarının tek tek tespitini yaparak savcılığa bildirdiğini açıklayan Poyraz, belediyenin, belediyecilik faaliyetleri dışında kanunen yasak olan bir takım başka faaliyetlere girdiğinin alenen ortada olduğunu öne sürdü.

Poyraz, şöyle devam etti:

"Buraya gelen emniyetteki arkadaşlarımız sinyal kesici jammer dediğimiz ve aynı zamanda dinleme kabiliyetine sahip bir takım teknik araçlar da bulduklarını ifade ettiler. Yani o zaman şöyle bir şey mi ortaya çıkıyor- 'Sayın başkanın makamına kim geldiyse gelen kişilerin her konuştuğu kayıt altına alındı' anlamına geliyor. Diğer taraftan da özellikle belediyenin serverındaki tüm konuşmaların da kayıt altına alındığı noktasında da bir tespitleri oldu. Aslında belediye bu anlamda belediyecilik faaliyetleri dışında kanunen yasak olan bir takım başka faaliyetlere girdiği alenen ortada. Fişlemeden tutun da dinlemeye kadar ve bu dinlenen şeylerin de kaydedilmesine kadar bir takım yasal olmayan çalışmaların ortaya çıktığına şahit olduk. Sonuçta gerek fişlemeler olsun gerekse bu dinlemeyle ilgili olarak bulunmuş olan teknik alet ve edevatlarla ilgili olarak da elbette her ikisi de savcılığa intikal ettiği için savcılık bu konuda daha detaylı bir çalışma yapacaktır. Bunun sonuçlarını bekleyeceğiz."

İçişleri Bakanlığı'nca hakkında soruşturma başlatılan ve Ak Parti üyeliği askıya alınarak partinin Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Berberoğlu, 15 Aralık'ta görevinden alınmıştı. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam