BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİNDEN YENİ KARARLAR
Ali Osman Çelikal • 10 Ağustos 2022 14:00:44 
BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİNDEN YENİ KARARLAR

 

Bozüyük Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2. Birleşimi  Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Başkanlığında yapıldı.

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı. İlk olarak Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen “İlçedeki dolmuş ücretlerinin çok değişken olması sebebiyle dolmuş esnafının mağdur olmaması için Belediye Meclisinin 17.11.2021 tarih ve 69 nolu kararı ile kabul edilen 2022 yılı gelir tarifesinin 11. sayfasındaki gelir tarifesinde Bozüyük Belediyesi Minibüs İşletme dolmuş yönetmeliği gereğince minibüslerden alınacak ücretlerin taşıma ücretinden bağımsız düzenlenerek;

Dolmuşlardan alınacak ruhsat ücreti aylık olarak 1 kişilik yolcu taşıma ücretinin 30 katı(aylık ücret) yerine aylık olarak 100,00 TL alınması, Dolmuş ruhsatlarının devri halinde, devir edenden ve devir alandan ayrı ayrı 1 kişilik yolcu taşıma ücretinin 15.000 katı (peşin)  yerine devir edenden ve alandan ayrı ayrı 40.000,00 TL tahsil edilmesine, gelir tarifesine eklenmesine oy birliği ile karar verildi. Ardından “Bozüyük Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi ekmek fırınında üretilen 250 gr. ekmeğin üretim maliyetlerinde meydana gelen artışlar nedeniyle satış fiyatının 2,75 TL olarak belirlenmesine oy çokluğuyla karar verildi. 

Daha sonra İmar Komisyonuna sevk edilen vatandaşların imar planlarına yaptıkları  itiraz konularındaki komisyon kararları oy birliği ile kabul edilirken Bilecik Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yazısına istinaden Yeni Mahalle 69 ada 359 ve 312 parsellerde imar planında Sağlık Tesis Alanı olan imar fonksiyonunun Sosyal Tesis Alanı olarak 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği yapılması talebi oy birliği ile kabul edildi.

                       

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments