BOZÜYÜK’TE 4. BOSEF FUARI AÇILDI
admin • 27 Mayıs 2011 13:08:00 
BOZÜYÜK’TE 4. BOSEF  FUARI AÇILDI

 

Fuar, Cumhuriyet Meydanı önünden kortej yürüyüşüyle başladı. Daha sonra Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkan Yardımcıları Gençağa Seraslan ve Oğuz Sertler, ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Demir, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 
Demir, burada yaptığı konuşmada, acıların ve dertlerin paylaştıkça azaldığını, sevinç ve mutlulukların ise paylaştıkça arttığını belirtti. Bozüyük'teki okullarda idareci ve öğretmenlerin özveriyle çalıştığını, öğrencilerin de yeteneklerini sergileyerek güzel çalışmalar ortaya koyduğunu söyledi. 
Okulların kendi bünyelerinde bu işleri yapmasından ziyade, güzelliği ilçe halkının istifade edebileceği bir festival havasında icra etmenin daha güzel olacağını düşündüklerini ifade eden Demir, şöyle konuştu: 
''BOSEF, ilk yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşvik ödülü aldı. Türkiye'de böyle bir proje, ilk kez toplam kalite yönetiminde ödül alıyor. Bu ödül, daha büyük ödüllerin habercisidir. Daha iyisini yapacağız ve daha iyi ödüller alacağız. Eğitimde başarı bütün paydaşların kenetlenmesi ile elde edilir. Bozüyük halkının verdiği destek devam ederse, daha güzel işler başaracağız. Eğitim sadece dört duvar arasında yapılan faaliyetlerden ibaret değildir.
Çocuklarımızın yeteneklerini sergileyebilecekleri, birbirleriyle tanışıp kaynaşabileceği, sahneyi ve alkışı tadabileceği bu türden etkinliklerde, eğitim öğretimin önemli bir yönünü teşkil ediyor. Çocukların eğitiminde sosyal etkinliklerin büyük önemi vardır. Çocukları bu şekilde becerilerini eyleme dönüştürürler. Bu da onların aktif olmasını sağlar. Bu festivalle öğrencilerimizin sosyalleşme imkanı bulacak, sorumluluk duygusu ve özgüven kazanacak ve kendilerini geliştirmede önemli bir adım atacaklardır.'' 
Demir, fuarda, 25-26 Mayıs tarihleri arasında çeşitli gösterilerin sunulacağını ve 16.00 ile 23.30 saatleri arasında ziyaret edilebileceğini bildirdi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments