“BU AÇIKLAMA TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”
admin • 26 Aralık 2015 14:38:39 
“BU AÇIKLAMA TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

1308 Osmaneli Spor eski kaptanlarından ve Osmaneli MHP İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur geçtiğimiz günlerde Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in 1308 Osmaneli Belediye spor – Vitra spor ile biten 1-1 karşılaşmasından sonra yaptığı “BAL Ligi Vitra spor’a ve Bilecik spor’a yakışır” açıklaması üzerine tepkisini dile getirdi. Uğur gazetemize yaptığı açıklamasında şunları dile getirdi;

“O zaman da durumlar kötüydü”

“ Uzun yıllar Osmaneli Gençlerbirliği ve Osmaneli spor’da futbol oynayan ve takım kaptanlıklarını yapan bir kişi olarak Sayın Belediye Başkanımızın yaptığı açıklamayı talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Bölgesel Amatör Lig’e 2009-2010 sezonunda top oynayarak çıkmış bulunmaktaydık. O zaman da durumlar kötüydü. Ona rağmen Bölgesel Amatör Lig’de1 sezon top oynadık ve 2 puan farkla küme düştük. Burada tabi ben Osmanelili yönetici olarak görev yaptım Bölgesel Amatör Lig’de.

“Milletvekili olma planları mı var bilemiyorum?”

Tabi burada Sayın Belediye Başkanımızın açıklamaları daha sonra yapacağı Milletvekili olma planları mı var bilemiyorum, Bilecik’i ve Bozüyük’ü bu yüzden işin içine katmış olabilir. Biz de Ankara’da Osmanelili birisini görmekten gurur duyarız, onur duyarız. Lakin biz Osmanelililer olarak bu tür açıklamalarla her zaman Osmaneli’ni geri planda bıraktık ve Osmaneli gelişmemekte. Bozüyük ve Bilecik aldı başını gidiyor, Osmaneli yol güzergahı üzerinde olmasına rağmen gelişmemiş bir ilçe olarak duruyor. Bizim gibi siyasetçilerin Osmaneli’ni daha çok gündeme getirmesi gerekiyor. Fakat Osmaneli Belediye Başkanımızın yapmış olduğu bu açıklama talihsiz bir açıklama olarak Osmaneli gündeminde yerini alıyor.

“Böyle açıklamalar yaptığımız müddetçe..”

Sayın Başkanımız uzun yıllar futbola emek vermiş, kulüp Başkanlığı yapmış bir insan. Şimdi de Osmaneli Belediye spor olarak Osmaneli spor’u devraldı. Belediye olarak götürüyorlar bu işi. Bilecik ve Bozüyük’te 3. Organize Sanayi Bölgeleri açılmakta, açılması gündeme geldi. Osmaneli’nde 1. Organize Sanayi Bölgesinde 1 adet fabrikamızın bacası tütmekte. Böyle açıklamalar yaptığımız müddetçe Osmaneli’ni her zaman geri planda tutuyoruz.

“Başkan ve Başkan Yardımcısının açıklamaları arasında büyük tezatlık var”

1308 Osmaneli Belediye spor – Vitra spor maçına gelecek olursak statta 5 bin kişi vardı. Belediye Başkan Yardımcımız ve Kulüp Başkanı Sayın Hayati Kaba böyle bir açıklamada bulundu. Evet ben de maçtaydım 5 Bin kişilik bir futbolsever halkımızla Vitra spor’a karşı mücadele verdik. Osmaneli ilçe olarak, taraftar, futbolcular olarak BAL(Bölgesel Amatör Ligi) hedefliyor, bir üst lig’de görmek istiyor. Bilecik’ten ve Bozüyük’ten daha çok istediğimize inanıyorum. Onun için Sayın Belediye Başkanımızın yapmış olduğu değerlendirmeyi tasvip etmiyorum. Belediye Başkanı Münür Şahin ile Başkan Yardımcısı ve kulüp Başkanı Hayati Kaba’nın açıklamaları arasında büyük tezatlık var. Kendisine de gazeteniz aracılığıyla iletmek istiyorum.

“Şimdi ise koşullar iyi, Belediye destekliyor ama…”

Vatandaşlar futbolu maçta izledikleri, fazla böyle şeylere bakmadıkları için pek fazla ilgilenmiyorlar ama Osmaneli’nde genç futbolcularımız mücadele ediyor. Onların emeğine yazık diyoruz. Çocuklar da çok iyi mücadele veriyorlar. Altyapıdan gelen çocukların hepsi genç. Onların emeğinin karşılığı da Bölgesel Amatör Lig olması lazım. Her zaman biz bunun için mücadele ettik 1308 Osmaneli Belediye spor’da ve Bölgesel Amatör Ligi’nde bir dönem futbol oynadık kötü koşullara rağmen. Şimdi ise koşullar iyi, Belediye destekliyor ama Bölgesel Amatör Lig Bozüyük’e, Bilecik’e yakışır. Böyle olsa Bilecik ve Bozüyük halkı destek olur takımları küme düşürmezlerdi. Onlara da buradan öyle seslenmek istiyorum.” 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments