BU YOL BURSA’YA AÇILAN KAPIMIZ
admin • 2 Aralık 2010 18:25:58 
BU YOL BURSA’YA AÇILAN KAPIMIZ

 

Daha önceden planlanan ziyaret Bursa Pazarcıklılar derneği tarafından organize edildi. Çok samimi bir ortamda geçen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaret hakkında açıklama yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın “Pazaryerili hemşerilerimin yoğun olarak yaşadığı Bursa’nın Yıldırım İlçesi Belediye Başkanı Sayın Özgen Keskin’i  ziyarette bulunmaktan  mutluluk duydum.  Yaklaşık  720.000 nüfusa sahip yıldırım ilçesinde tahminlerimizce 15-20 bin  arasında hemşerimiz ikamet etmektedir. Yıldırım İlçesindeki hemşerilerimize sahip çıkmak ve örgütlenmelerine yardımcı olmak amacıyla böyle ziyaretlerimiz devam edecektir.

Sayın Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde ilçemizin genel hatlarıyla tanıtımını yaptım. İlçemizin en büyük sorunlarından  olan Ahıdağı yolumuzun yapılması için kendilerinden destek istedik. Çünkü bu yolumuz bizim Bursa’ya açılan kapımız. Eğer biz Pazaryerililer  ve Bursa yerel yönetimleri , milletvekillerimiz ve iş adamlarımızdan destek alırsak  Pazaryeri – Bursa bağlantı yolumuzu yapabiliriz diye düşünüyorum. Daha sonra ilişkilerimizin daha sık olması için   Kardeş Belediye  olabileceğimizi ve böylece ortak projeler gerçekleştirebileceğimizi  söyledik. Sayın Başkan  da Pazaryeri Belediye Meclisi’nde karar almamızı ve kendi meclisinde elinden gelen gayreti göstereceğini belirtti. 

Yaklaşık 1 saatlik görüşmemizden memnun bir şekilde ayrıldık, bizleri misafir eden  Belediye Başkanımız Özgen Keskin’e  teşekkür ediyorum. Randevunun alınmasında  bizlere yardımcı olan Bursa Pazarcıklılar Derneği Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor, ilçemiz dışında yaşayan hemşerilerimizin  her zaman yanında olacağımızı bildiriyorum" dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments