Çalışanların hayat standartları düştü

Çalışanların hayat standartları düştü

Taşkesen, yaptığı yazılı açıklamada, kamu görevlilerinin özlük ve sosyal haklarının yapılan mevzuat değişiklikleri ile geriye götürüldüğünü ve çalışma şartlarının da ağırlaştığını öne sürdü. 
     Kamudaki yoğun iş yükü nedeniyle, hizmetin verimli bir şekilde yürütülmesi için kamu çalışanlarının mesai bitiminde veya hafta sonlarında çalışmak zorunda kaldığını belirten Taşkesen, açıklamasında şunları bildirdi: 
     ''Günümüz ekonomik koşullarının ve hayat pahalılığının zorlamasıyla, günlük çalışma saatleri dışındaki çalışmalar karşılığında ödenen fazla çalışma ücretleri, kamu çalışanlarına ekonomik katkı sağlamakta ve gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Yeni yılla birlikte vergilerde, harçlarda ve birçok kalemde enflasyon oranının çok üzerinde artışlar, zamlar yapılırken, kamu görevlilerinin gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturan fazla çalışma ücretleri kaldırılmıştır. Kamu çalışanları fazla çalışma uygulaması ve bunun karşılığında ödenen fazla çalışma ücretine güvenerek ileriye dönük borçlandı, bankalardan kredi kullandı. Şimdiyse kara kara borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyor.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam