ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ
admin • 20 Nisan 2011 21:37:06 
ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ

2 araç eşliğinde 62 kişinin katılımı ile gerçekleşen gezi hakkında basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Lütfi Akyüz, “Düzenlediğimiz Çanakkale şehitlerini ziyaret gezisi kapsamında bu mübarek toprakları bizlere canlarını vererek miras bırakan atalarmıza şükranlarımızı, minnetlerimizi ve dualarımızı sunarak duygu dolu anlar yaşadık.

Vatan sevgisini yurt bilincini yaşadığımız bu rahat ortamın kolay kolay elde edilmediğini gençlerimizle beraber bilge insanlarımızın da aynı duygularıyla coşmasına şahit olduk.

Ozan Mevlüt İhsani’nin şu şiiri sani orada okunuyor gibiydi.

Şehit mezarından geçtiğim yerde,

Gelen bir inilti tan tan diyordu.

Tarihe gömülmüş hangi seferde,

Vatan için kurban kurban diyordu.

 

Kanı ile dolmuştu kanlı çizmesi

Önünde bir yığın düşman kellesi

Eli yarasında kısıkça sesi

Kulak verdim vatan vatan diyordu.

 

Mevlit der Türk genci emanetin al

Şerefli al bayrak, ak yüzlü hilal

Aziz Cumhuriyet şanlı istiklal

Emanet bıraktı atan atan diyordu.

Bu duygularla düzenlediğimi bu gezimize katılan değerli misafirlerimize ve hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

Yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı şimdiden kutluyorum. 23 Nisan Cumartesi günü yapacağımız olağan genel kurulumuza bütün hemşehrilerimin katılmalarını bekliyor saygılar sunuyorum.”

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
seleddin aydın
11 yıl önce

tebrikler – Kutsal Vatan topraklarımızın bir parçası olan ve şehitlerimizin mübarek kanlarıyla yoğrulan Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadasına, şehitlerimizi ziyaret edip, ruhlarına kabirleri başında fatihalar okumak,onların kokusunu solumak ve Vatanın kıymetini daha iyi anlamak amacıyla yaptığımız geziyi, mahalli gazetelerde yayınlatmanız ve internet sayfanızda yer vermeniz takdire şayandır.Başta sayın Başkan Lütfi AKYÜZ beye ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, daha nice güzel hizmetlere imza atmanızı temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, saygılar sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.