“Cemre Yaşam Evleri” Tanıtımları Devam Ediyor
admin • 23 Mart 2013 16:58:39 
“Cemre Yaşam Evleri” Tanıtımları Devam Ediyor

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın devamında Bilecik’in ve Esestaş’ın tanıtım filmleri gösterildi.

Esestaş Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Odabaşı toplantıda bir konuşma yaptı. Odabaşı Bilecik’i seçmelerinde hayal ettikleri projeyi gerçekleştirebilecekleri alanı bulmalarının etkili olduğunu söyledi. Odabaşı konuşmasında şunları aktardı:

 

‘Neden Bilecik?’

 

“Niye Bilecik’te bu proje? Estaş olarak böyle bir projeyi gerçekleştirmeyi arzu ediyorduk. Bu Eskişehir’de de olabilirdi, Türkiye’nin herhangi bir şehrinde Bursa, İstanbul, Ankara’da da olabilirdi. Ancak bunun için ön şart kafanıza, projenize uygun bir arsanın yaratılması. Bu Bilecik’e kısmet oldu, dolayısıyla bu gerçekleştirmeyi düşündüğümüz hayal ettiğimiz projeyi Bilecik’te yapmaya karar verdik, ana sebebi bu.

İkincisi Bilecik küçük de olsa orta gelirin üzerinde gelir düzeyine sahip bir il ve projenin de çok büyük olduğunu düşünmüyoruz. Bu tip projeler aslında Türkiye’de uygulamaya geç konulmuş projelerdir diye düşünüyorum. Keşke çok daha büyüklerini bir araya getirip hastanesiyle, okuluyla, spor tesisleriyle kendi kendine yeten, ulaşım problemi olmayan, altyapı problemi olmayan daha büyük mahallelerden oluşturabilsek ama Türkiye son zamanlarda bu işin gayreti içerisinde. Karınca kararınca bizde Estaş olarak buna omuz veriyoruz, işimiz bu.

 

‘Projeden hiç ürkmedik’

 

1995’te kurulmuş olmamıza rağmen 2003 yılında konut üretimine başladık Eskişehir’de. Orada devam ettik. En sonunda ortağımla beraber ‘Madem biz bunu yapabiliyoruz niçin bunun büyüğünü yapmayalım?’ dedik. Parça parça yapmaktansa bunu bir arada yapmanın daha kolay olacağını düşündük. Hiçte ürkmedik projeden öyle bir ürküntümüz de yok. Herhangi bir sıkıntımız da yok. Bu projeyi Bileciklilerin beğenisine sunduk. Biz yapımcıyız. Asıl projenin sahibi Bilecikliler. Dolayısıyla bu Bilecik için yapılan bir yatırım, yaşam standartlarını belli noktaya çekmek arkası gelecektir. Aradan 3-5 sene geçince bu projenin büyük olmadığı, yetersiz olduğu ve daha büyüklerinin yapılması gerektiği konuşulacaktır. O kanaatteyim. Bundan hiçbir endişemiz yok.

Projemiz, yaklaşık 28 bin m2lik alanda toplam 65 bin m2 satılabilir ama diğer hizmet alanlarıyla beraber 82 bin m2 inşaat alanının toplamı olarak da 8 blok olarak tasarlandı. Bunun 5 loku aile yaşamı için düşünüldü. Onların altında kapalı garaj dışında herhangi bir ticari alan yok. Diğer 3 adet lok ise gerek Bilecik’te yatırım için düşünecek olanlar, gerekse Bilecik dışından olup Bilecik’te kalma imkanı olmayan, evi olmayanlar için yatırım amaçlı veya geldiğinde rahatça kalabileceği bir ortamda bulunabilmek için. Dolayısıyla aile için düşündüğümüz 5 lokta toplamda yaklaşık söylüyorum 220 tane daire var. Diğer 3 lokta toplamda 330 civarında Amerikan mutfaklı 1+1 ve ayrı mutfaklı 2 odadan oluşuyor tabi banyoları balkonları var.

Önümüzdeki 1 ay içerisinde artık beton imalatına başlayacağız. Dolayısıyla 30 aylık bir süre içerisinde bu projeyi tamamlamayı düşünüyoruz. Ama 30 ay derken gönlümüzden geçen 24 ay içerisinde binaları bitirip, toparlayıp kalan 6 ayda da peyzajla ve diğer işlerle kendimize biraz süre tanıyıp toplamda 30 ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz.

 

‘Proje bittikten sonra 5-6 yıl daha burada kalmaya devam edeceğiz’

 

Bitirdikten sonra hemen terk edip gitmeyeceğiz. Çünkü o sitenin yerleşmesi, idari sistemin kurulması çok kolay değil. Dolayısıyla tahmin ediyorum 5 veya 6 yıl biz burada bulunmak zorundayız. Bilecik için hayırlı olmasını diliyorum Bilecik’in geleceğinin de çok parlak olduğunu düşünüyorum. Gelişimini tamamlamamış bir yerin geleceği her zaman parlaktır diye düşünüyorum.”

 

“Bilecik’e artık ‘Cemre’ Düştü”

 

Daha sonra Satış ve Planlama Müdürü Mutlu Selen proje hakkında bilgi verdi. Selen, “Cemre Yaşam evleri 25 bin 892 m2 alanda toplanmış 558 daire, 17 işyeri ve anaokulundan oluşan bir yaşam sunuyor. 1+1’den başlayan 4+1’e kadar farklı seçeneklerle ideal yaşam alanı olmanın yanı sıra da mükemmel yatırım fırsatları sunuyor. Kendi içinde ihtiyaçlara cevap veren güvenlikli, sosyal aktivitelere sahip bir yaşamı kaliteyle birleştirmeyi hedefliyoruz. Ferah, rahat, geniş daire seçenekleriyle, spor, oyun, güvenlik, peyzaj çevreci çözümüyle tasarlanmış projemizle yaşamınızda Bilecik’e artık ‘Cemre’ düştü diyoruz.

 

 

‘Cemre Yaşam, Bilecik’in Yeni Yükselen Değeri’

Cemre Yaşam, Bilecik’in yeni yükselen değeri. Siz ve sevdikleriniz için oluşturulan sosyal alanlarda keyifli zamanlar geçirmenizi, sporunuzu yapmış olmanızı, dostlarınızla birlikte kahve molaları verebilmenin hazzını yaşamanızı ve hayata yeni bir açıdan bakmanızı istedik. Tabi ki çocuklarınız, bizim için çok değerliler, çok özelleri ve çok önemliler. Çocuklarınız için mutlu ve güvenli bir yaşam planladık. Projenin %25’i açık inşaat oturumu, %75’i ise açık sosyal yaşam alanı.

Bilecik Cemre Yaşam Evleri’nde yaşamak öncelikle güvendir. Güzelliktir, oyundur, sevgi ve mutluluktur, fırsattır ve bir sağlık merkeziyle birlikte yeni bir yaşam bizi bekliyor.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments