CHP İL BAŞKANI YAŞAR GÜNDEM İLE İLGİLİ KONUŞTU

CHP İL BAŞKANI YAŞAR GÜNDEM İLE İLGİLİ KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar Basın Açıklaması Gerçekleştirdi.

Başkan Yaşar AK Parti Serkan Yıldırm’a cevap niteliğindeki açıklamasında HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın 5 yıldır tutuklu olduğu konusuna değinerek; “eğer bir suçu varsa tabi ki  cezaevinde yatmalıdır” dedi.

“SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”

Demirtaş’ın tutuklu bulunmasıyla ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu konuda görüşü olduğunu kaydeden Yaşar: ” Arena programında da söyledim. Ben bir hukukçu değilim ancak bir insan 5 yıldır cezaevinde tutuklu bulunuyorsa ve bunun da suçu tespit edilmiş ise tabi ki cezasını çekmeli. Devletimizin bir sürü istihbarat kurumları var, araştırsınlar. Ben o günkü söylediklerimin  bugün de arkasındayım” ifadelerinde bulundu.

“AK PARTİ GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR”

AK Parti’nin ülkeyi iyi yönetemediğine vurgu yapan CHP İl Başkanı Metin Yaşar, insanların gündeminin bunlar olmadığını, her gün her şeye zam geldiğini, ekonominin iyi yönetilemediğini ancak AK Parti’nin ise kendi tabanına bu tür mesajlar vererek gündemi değiştirmeye çalıştığını sözlerine ekledi.

İL GENELİNDE %70 OY ALDIK

CHP olarak yapılacak seçimlere hazır olduklarını da belirten Başkan Yaşar 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde vatandaşların  Bilecik’te Millet İttifakı adaylarına oy vererek il genelinde  %70  oy  aldıklarını söyledi.

Yapılan basın açıklamasına İl Başkanı M.Metin Yaşar’ın yanı sıra örgütlerden sorumlu İl Başkan yardımcısı Recep Dindar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Bilecikligil ve partililer de katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam