CHP Metristepe’deydi

CHP Metristepe’deydi

 

Yaklaşık 2,5 saat sürenyürüyüşün ardından Metristepe Anıtı’nın önünde grupla birlikte saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudular.

İnönü Zaferi’nin önemi ve konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Karaahmet “Kurtuluşun ve kuruluşun ikinci adamı olan İsmet Paşa, Türk devrim tarihinin kahraman bir askeri, güvenilir bir devlet adamı ve emsalsiz bir devrimcisidir. Bu toprakların her bir karışında atalarımızın kanı, alın teri, gözyaşı vardır. İsmet Paşa’yı anlamak demek bu ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu anlamak demektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün "Sabaha kadar uyumam Ankara'yı beklerim, hava aydınlanırken uyurum, bilirim ki İsmet uyanmıştır" sözleri çok önemlidir. Yol arkadaşlığının güvenin ve kurtuluş mücadelesinin nasıl verildiğinin göstergesidir. İnönü Zaferi Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. TBMM'nin kurmuş olduğu düzenli ordunun Batı Cephesi'ndeki ilk başarısıdır. Bu başarı ile TBMM Hükümeti'nin moral ve otoritesinin artmasında önemli rol oynamıştır. Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bozüyük ekibine bu anlamlı ve önemli bir gün anısına düzenlemiş oldukları etkinlik münasebetiyle CHP Bilecik İl Örgütü olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve kurtuluş tarihinde önemli yeri olan 1.İnönü Zaferi’nin 92. Yılı kutlu olsun.

AKUT un yaptığıbu yürüyüş ise demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının dayanışmasının göstergesi ve ulusal kurtuluş mücadelesinde yılmadan mücadele edenlere şükranlarımızın sunulmasıdır.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam