Çocukları Sanal Tehditlere Karşı Koruyorlar
admin • 19 Eylül 2013 18:27:18 
Çocukları Sanal Tehditlere Karşı Koruyorlar

Öğle aralarında, okul çıkışlarında internet kafelere giden çocuk ve gençlerin interneti güvenli bir şekilde kullanıp kullanmadığı bilinmiyor.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından internet kafelerde “Güvenli İnternet” uygulamasının bulunup bulunmadığı denetlendi.

İnternet kafe ve oyun salonlarında denetlemelerde bulunan ekipler çocukların cinsellik, şiddet, terör ve benzeri içerikli sitelere erişmesini engellemek amacıyla bu denetimleri gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. Gençlerin teknolojiyi en iyi şekilde ve zararsızca kullanmasının hedeflendiği belirtildi.

Şehir merkezinde bulunan internet kafe ve oyun salonlarında yapılan denetlemelerde herhangi bir sıkıntı olmadığı, gerekli filtreleme sistemlerinin bulunduğu ve güvenli internet erişimiyle hizmet verildiği kaydedildi.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı denetimlerde işletmelerin ruhsat ve evrak kontrolleri yapıldı. Gerçekleşen denetimlere belirli aralıklarla devam edileceği bildirildi. ZEYNEP KILBAHRİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments