DADAŞLAR “KURTULUŞ”U KUTLADI

DADAŞLAR “KURTULUŞ”U KUTLADI

 

 

HASAN GÜNER

 

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükçü, CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet, CHP Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci, MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen, MHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral, Bozüyük BBP Başkanı Mustafa İbiş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Profesörü İlhan Doran, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyon Başkanı Ömer Ömeroğulları, Garanti Bankası Müdürü Hüsnü Bayrakçı, CHP Bilecik Eski Milletvekili Yaşar Tüzün, İşadamı Ali Pamukçu, çeşitli vakıf ve dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Bilecik Belediyesi’nin desteklediği, sunuculuğunu Özdilek Kırbaş’ın yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program kapsamında Levent Kurubaş, Mustafa Aydın ve Selma Geçer sahne aldı. Derneğin yetiştirdiği bar ekibinin sunduğu gösterileri büyük beğeni topladı.

Davetlilere hitaben konuşan Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz, “Bizler bugün bu güzel vatanda yaşıyorsak, geçmişimizi saygıyla ve hürmetle anıp, o günleri yeniden gözümüzde canlandırmalıyız. İnşallah Cenab-ı Allah bu millete bir daha Kurtuluş Savaşı göstermez.” dedi.

 

Programa katılan dernek başkanları adına konuşma yapan Bursa Erzurum Dernekleri Federasyon Başkanı Ömer Ömeroğulları, Erzurum’un batıya çok miktarda göç verdiğini, TÜİK’e göre 452 bin Erzurumlu’nun yaşadığı Bursa’da 66 Erzurum derneği bulunduğunu söyledi.

Ömeroğulları, konuşmasının devamında şunları aktardı:

“Erzurum’da 500 yıldır devam eden 1001 hatim geleneğini, Bursa’da 12 bin kişinin katılımıyla yaşattık. Erzurum’dan batıya göçün sonucunda her ilde olduğu gibi Bilecik’imizde de Erzurumlular’ın sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Dadaşlar ve Dadaş gibi düşünenler bu ülkede olduğu müddetçe, ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde olacak, hiç kimse insanlar arasında nifak sokamayacak.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam