DAVUTOĞLU BİLECİK’TEN DESTEK İSTEDİ

DAVUTOĞLU BİLECİK’TEN DESTEK İSTEDİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu,  Bilecik mitinginde Bileciklilerden Ak Parti’ye destek beklediklerini belirtirken, Bilecik için yapılması planlanan projelerden de bahsetti.

“Üniversiteyi, doğalgazı Bilecik’e kim getirdi?”

Davutoğlu, partisinin Bilecik'te düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, Bilecik'te 2007 yılında Şeyh Edebali Üniversitesi'ni kurduklarını anımsatarak, "Daha önce Bilecik'te üniversite var mıydı? Kim kurdu? Daha önce Bilecik'te doğalgaz var mıydı? Kim getirdi?" diye sordu.

Başbakan Davutoğlu beklenen bağlantı yollarının bir an önce gerçekleştirileceğini belirtirken ayrıca organize sanayi bölgeleri, lojistik merkezi ve Dereköy Barajı’nın yapımıyla ilgili de müjdeler verdi.

“Yaklaşık 10 bin kişi dinledi”

 Başbakan Ahmet Davutoğlu dün akşam Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitingde yoğun bir sevgi gösterisiyle karşılandı. Emniyet güçlerinden edinilen bilgilere göre Başbakan Davutoğlu’nu yaklaşık 10 bin kişi dinledi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin de katıldığı mitingdeYoğun güvenlik önlemleri alınırken Başbakan korumaları ve özel harekat ekibi göz açtırmadı

“YHT ve Bağlantı Yolları yapılacak”

 Konuşmasında Bilecik’in olması dört gözle beklenen sorunlarına yer veren Davutoğlu, geçen sene Söğüt Şenliklerinde de dile getirilen Bilecik YHT istasyonu ve bağlantı yolları konusunun bir an önce gerçekleşeceğini belirtti. Davutoğlu, “İnşallah çok kısa bir sürede istasyonu tamamlıyoruz, bu Yüksek Hızlı Tren Bilecik’te duracak, Şeyh Edebali’ye, Bilecik’e selam duracak. Bu çerçevede o zaman yine bizden talep ettiğiniz bu istasyonla Bilecik çevre yolu üzerinden Bilecik şehir merkezi arasındaki bağlantı kurulsun. Bu bağlantıyı da inşallah kuruyoruz. Ayrıca , Bilecik Yenişehir Bursa koridorunda Osmanlı medeniyeti kültür medeniyeti havzasına dönüştüreceğiz. Buralarda tarihi yaşatacağız ki insanımız da yaşasın, devletimiz de yaşasın.”dedi.

Davutoğlu’na özel pankartlar asıldı

Mitingin yapıldığı alan AK Parti flamalarıyla süslendi. Binalara büyük boy Türk Bayrağı ve Davutoğlu posterleri asılırken alanda, "Koç koç AK Gençler, her daim peşinde, duasıyla fakihlerin bütün kirli oyunlar boşa düşe, ey dünya mazlumlarının umudu hoş safa geldin Bilecik'e", "Cahil ile dost olma, ilim bilmez, irfan bilmez, söz bilmez, üzülürsün. Ukala ile dost olma çok konuşur, boş konuşur, hem konuşur hem üzülürsün", "Haklı olduğun mücadeleden korkma bilesin ki atın iyisine doru yiğidin iyisine Davutoğlu derler", "Taşı mermer yaprağı ipek, nice alpler çıktı, göğüsleri iman dolu gözleri pek. Ey bilge adam yeni Türkiye içinBilecik'ten sana tam destek", "Cehennem de olsa gelen göğsümüzde söndürürüz, bu yol ki Hak yoludur dönmek bilmez yürürüz, sen yürüyeceksin Hocam, AK Gençlik yürüyecek arkandan" pankartları yer aldı.

“Bilecik’e daha çok yatırım yapacağız”

İlklerin ve yeniliklerin partisi olduklarını belirten Davutoğlu, Bilecik’te var olan önce 22 kilometre olan bölünmüş yolun bugün 143 kilometreye ulaştığını söyledi. Bilecik’e daha çok yatırım yapmayı hedeflediklerini belirten Davutoğlu, 74 bin dönüm araziyi bereketli bir şekilde suladıklarını, Bilecik'te bir olan organize sanayi bölgesi sayısının 3'e çıktığını kaydetti.Davutoğlu ayrıca Bandırma, Bursa, Ayazma, Osmaneli hızlı tren projesinin yapımına devam ettiklerini ifade etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. sağolun sayın başbakanımız,,var olun sayın başbakanımız –
  duydu işte cümle alem!!!

  ne başkanlık sisteminden konuştunuz,,,ne o bu..!!!!

  SAYIN ESKİ CUMHURBAŞKANIMIZ!!!
  sayın Abdullah gül büyüğümüzü yad ettiniz!!!

  ne sıkıntıların sayın Abdullah gül büyüğümüzle
  aşıldığını anlattınız!!!!

  İÇERİDEN DIŞARIDAN!!!
  OLMADIK İŞLER PEŞİNDE KOŞAN!!

  HAKİKİ,,,AKPARTİ DAVASINI
  BİLMEYENLERİ!!!

  BİR KEZ DAHA YAKTINIZ Kİ HEYHAT!!!

  DUYDU İŞE CÜMLE ALEM!!!

  sağolun sayın başbakanımız,,var olun sayın başbakanımız

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam