“Deney Şenliği”

“Deney Şenliği”

 

Gerçekleşen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Yardımcısı Enver Kandil, Şube Müdürü Mustafa Karaca, Bahçelievler Anaokulu Müdiresi Sevgi Uğurlu ile öğrenci velileri katıldı.

                Öğrenciler yapılan şenlikte öğrendiklerini uygulayarak ailelerine gösterdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Şişman yaptı. Şişman velilere hitaben şöyle konuştu:

“Sizin bu birlikteliğiniz burada bulunmanız inanın hem sizin geleceğiniz, hem torunlarınızın geleceği, hem bu yavrularımızın geleceği için çok ama çok önemli. Bakınız arılar, kelebekler deriz, papatyalar deriz, melekler deriz ama hiçbir zaman dikenler demeyiz. Annelik bir başkadır. Onun için boşuna dememişler cennet anaların ayağı altındadır, o çok önemlidir, ciğerparedir. Bunların her biri hayata geldiklerinde günahsızdır, pırıl pırıldır. Bu yavrularımızı nasıl yetiştirirsek hayatta karşımıza öyle çıkacaklar. Eğer bugün hayatta karşımıza olumsuzluklar çıkıyorsa bilin ki bu da bizim eserimizdir. Her ne kadar başarı hepimizin eseriyse, başarısızlık da hepimizin eseridir. Bu yavrularımızın öncelikle iyi insan olarak yetiştirilmeleri, yetişmeleri, karşıdakinin hakkına saygı duyan insan olarak yetişmeleri, empatiyi lafta değil uygulamada yapan insan olarak yetişmeleri çok önemli.”

                Okul Müdür Vekili Hesna Özhan da katılan herkese teşekkür etti. Programda ilk olarak Arılar Sınıfı yanardağ ve rüzgarın gücü deneylerini yaptı. Program diğer 5 sınıfın yaptığı gösteriler ile devam etti. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam