DR. BURÇİN ATILGAN TÜRKMEN’İN PROJESİ HİBE DESTEĞİ ALACAK

DR. BURÇİN ATILGAN TÜRKMEN’İN PROJESİ HİBE DESTEĞİ ALACAK

Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Burçin Atılgan Türkmen ve üniversite doktora öğrencisi Levent Burgu’nun dahil olduğu proje ekibi tarafından hazırlanan ve Hırvatistan Ulusal Ajansına sunulan “Conscious Pesticide Farming Practices with Agricultural High School Students – COPEFA” isimli Erasmus+ projesi, 136 bin avro hibe almaya hak kazandı.

Erasmus+ Programı KA220 Mesleki Eğitim ve Öğretimde İş Birliği Ortaklıkları başlığı kapsamında Hırvatistan’da kurulu bir eğitim kurumu koordinatörlüğünde uygulanacak olan projede, Türkiye’den Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Almanya, İtalya ve Romanya’dan eğitim kurumları projede ortak olarak yer almaktadır.

Mobil Aplikasyonu Türkçe Dahil 6 Dilde Hazırlanacak

Dr. Burçin Atılgan Türkmen konuya ilişkin bir değerlendirme yaparak “1 Kasım 2023 tarihine kadar 24 ay süre ile yürütülecek olan proje uygulaması ile Avrupa’da yer alan tarım lisesi öğrencilerine yönelik olarak pestisitlerin genel karakterleri, sınıfları, kimyasal yapıları, kullanım alanları ile doğru kullanımlarının yer alacağı bir çevrimiçi eğitim platformu ile mobil aplikasyon oluşturulacaktır. Eğitim platformu ve mobil aplikasyon Türkçe de dahil olmak üzere 6 dilde hazırlanacak ve tüm ilgililerin kullanımına sunulacaktır. Eğitim platformu web üzerinden kullanılabilecek olup mobil aplikasyon ise cep telefonlarının uygulama marketleri üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecektir.      

Proje süresince proje ortağı ülkelerin ev sahipliğinde 5 uluslararası toplantı, proje sonuçlarının tanıtımına yönelik 6 çoğaltıcı etkinlik, proje hedef kitlesine yönelik eğitim çalışmaları ve proje yaygınlaştırmasının sağlanması ile proje konusuna yönelik toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecektir.” ifadelerini kullandı.

Projeler ve Proje Destekleri Artarak Devam Edecek

Rektör Prof. Dr. Şükrü BeydemirDr. Burçin Atılgan Türkmen ve Levent Burgu’yu tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Beydemir, yeni kurulan Proje Ofisi Koordinatörlüğüne vurgu yaparak proje bazlı destek çalışmalarının devam ettiğinin altını çizdi. Gerek akademisyenlerimize gerekse üniversite-sanayi iş birliği paydaşlarımıza yönelik bilimsel proje desteği sağlandığını belirten Rektör Beydemir, bu desteklerle yakın zamanda çok daha fazla projenin hayata geçeceğini belirtti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam