Eğitimde İnovasyon Dönemi

Eğitimde İnovasyon Dönemi

 

Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’nda, öğrencilerin Şubat tatillerini faydalı bir şekilde geçirmelerine olanak sağlamak amacıyla ücretsiz olarak yabancı öğretmenler tarafından İngilizce kursu veriliyor.  5 gün sürecek olan kurs, ilk kademe olan 1-2-3 ve 4. sınıflara veriliyor. Amerika, Gana, Nijerya, Azerbaycan ve Türkiye’den toplamda 5 eğitimci tarafından verilen derslerden öğrencilerin memnun olduğu gözlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Veli Arısoy, uyguladıkları eğitim sisteminin, “Eğitimde İnovasyon” olduğunu düşündüğünü ifade etti.  Müdür Arısoy şöyle konuştu:

“Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu olarak Şubat tatilimizin 5 gününü öğrencilerimize ayırdık. Gerek kendi öğretmenlerimiz gerekse Amerikalı bir İngilizce öğretmenimiz, Gana’dan, Nijerya’dan, yine bir Türk öğretmenimizle Azeri öğretmenimiz olmak üzere 5 arkadaşımız şu anda birinci kademe tabir ettiğimiz 1-2-3-4. sınıflarımıza İngilizce kursu veriyorlar. Bu kurslarda ağırlıklı olarak pratik görüyorlar. Derse giren öğretmenlerimiz Türkçe bilseler dahi kesinlikle Türkçe konuşmuyorlar. Dolayısıyla İngilizceyi 5 gün daha çocuklarımıza öğretmek istiyoruz.

Bizim 5. sınıflarımızda haftada 15 saat İngilizce dersi var. Özel okul olmamız itibariyle İngilizceye çok önem veriyoruz. Yine sportif faaliyetlere, kulüp çalışmalarına çok önem veriyoruz. Dolayısıyla burada öğrencilerimiz hem spor etkinlikleri, hem müzik etkinlikleri, hem eğlence, hem ders, hem İngilizce yani çocukları sıkmadan, hem tatil yaptırarak, hem dinlendirerek, hem kitap okutmak suretiyle çocuklarımızın vakitlerini değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu arada öğretmen arkadaşlarımızla birlikte pratik yaparak bu Şubat programımıza iştirak ediyorlar.”

Verilen eğitimlerin pratiğe yönelik olduğunu aktaran Müdür Arısoy, “Çocuklarımızın meramını anlatabilmelerine ağırlık veriyoruz. Anlatılanları şarkılarla, oyunlarla bunları pekiştiriyoruz. Ayrıca eğitimi veren yabancı bir hoca olduğu için merakı da katarak yeni bir yüz yeni bir şekille eğitimlerimizi veriyoruz. Ben buna eğitimde inovasyon diyorum. Yani öğrencilerin, o bilgileri farklı bir öğretmenden farklı kültürden milletten insanlardan almaları durumu. Onların temel bilgileri daha güçlü ayrıca telaffuzları da çok daha orijinal olduğu için böyle bir çalışmayı öngördük. Bu tür faaliyetlerle çocukların İngilizceyi bir kere daha sevmelerine zemin hazırlıyoruz.” dedi.

Arısoy ayrıca Milli Eğitim Bakanı olan Prof. Dr. Nabi Avcı’yı tebrik ederek Bilecik’e ve Türkiye’ye hayırlı olması dileklerinde bulundu.  ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam