’’Ekmek israfını önleme’’ kampanyası

’’Ekmek israfını önleme’’ kampanyası

 

Çınar, Toprak Mahsulleri Ofisi Eskişehir Şube Müdür Vekili Özgür Özkan ve Müdür Yardımcısı Fatih Çelebioğlu'nu kabulünde, ekmek israfının ülke genelinde önemli bir sorun haline geldiğini belirterek, israf edilen her ekmekle çiftçinin alın terinin, çabasının ve emeğinin yok olduğunu kaydetti. 
     Ekmeğin üretim ve tüketim aşamalarındaki israf konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve ekmek israfının önlenmesine katkı sağlamak amacıyla ''Ekmekisrafını önleme'' kampanyasının başlatıldığını hatırlatan Çınar, şöyle konuştu: 
     ''Ekmek israfı, üretim ve tüketim mekanlarında görülmektedir. İsrafın önlenmesi için halkın tüketim alışkanlığının değiştirilmeli, toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık oluşturulmalıdır. Çöpe atılan her parça ekmekle, geleceğimizi çöpe attığımızın farkında olmalıyız. İsraf edilen ekmek rakamları çok ciddi rakamlardır ve bir şekilde bunu azaltmak için gerekli önlemleri almamız gerekmektedir. Sayın Başbakanımızın himayesinde başlatılan 'Ekmek israfı önleme' kampanyası, ekmek israfını önlemek, yetişecek çocuklarımıza okul çağında ekmek israfının önlenmesini anlatmak, ekmeğin israf edilmemesi gerektiğini ifade etmek, toplumun dikkatini çekmek açısından çok önemli bir projedir. Ekmek israfının çoğalmasını önleyip, israf edilmeden tüketilmesini sağlamak için ilimizde de gerekli tedbirlerin alınması konusunda çalışma yapılarak, bu projeye önemli katkılar sağlamak istiyoruz.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam