EKO TURİZMİN YENİ GÖZDESİ KINIK KÖYÜ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

EKO TURİZMİN YENİ GÖZDESİ KINIK KÖYÜ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tanıtım anlamında gerçekleştirdiği çaba sonucu, Bileciklilerin hafta sonlarını aileleri ile birlikte geçirmek istedikleri bir destinasyon haline gelen Kınık Köyü, yakın bölgeden de birçok insanın uğrak yeri haline geldi.

Çocuklarının köy yaşantısını yerinde görmesini isteyen ailelerin gitmeyi tercih ettiği köyde, çocuklar folluktan yumurta toplayabiliyor, tavukları besleyebiliyor, çapa yapabiliyor, köylülerin beslediği hayvanları yakından görebiliyor ve çamurla oynayarak çömlek yapabiliyorlar.

Küçükelmalı ve Bozcaarmut Göletlerinin çevresinde trekking faaliyeti gerçekleştirilebilen köyde aileler, konaklamanın da mümkün olduğu köy evlerinde kalarak çocuklarının köyde daha çok zaman geçirmelerini sağlıyor. 

PROTOKOL'DEN KINIK KÖYÜNDE İFTAR AÇTI

Eko Turizm anlamında gerek bölgemizde gerek Türkiye çapında ses getiren Kınık Köyünde; Kınık Eko Turizm Sorumlusu Cihan Baş'ın koordinesinde imece usulü ile  hazırlanan iftara, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi  Nayir'in yanı sıra Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Mülkiye Başmüfettişi Rıza Yılmaz,  Garnizon Komutan Vekili Osman Teoman Tarım, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Köy Muhtarı Hilmi Ayyıldız, çömlekçi ustaları ve köylüler katıldı.

Vali Nayir ve beraberindekiler, Kınık köyünde yapılan yekpare küpünü inceleyerek, ustalardan bilgi aldı.  Daha sonra köylü kadınlarla sohbet eden Vali Nayir, İlçe Müftüsü Ramazan Kara'nın yaptırdığı duanın ardından birlikte iftar açtı.

Birbirinden güzel köy yemeklerinin Kınık toprağıyla yapılmış çömleklerde ikram edildiği programda konuklar iftar öncesinde çilek tarlalarında çilek topladı ve Türkiye'de sayılı bölgelerde yetişebilen Şerbetçi Otu bahçelerini gezme imkanı buldu.

Misafirlere birbirinden güzel köy yemeklerinin ikram edildiği iftarda ayrıca taze yumurta ve soğuk ayranın yanısıra  bahçelerden toplanan domates, salatalık, biber başta olmak üzere birçok yiyecek ikram edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam