ELDEMİR GÖLPAZARLILARLA BULUŞTU

ELDEMİR GÖLPAZARLILARLA BULUŞTU

Muradiye Vakfı’nın kermesinde toplanan Gölpazarlılar burada Aday Eldemir ve partilileri ağırladılar.

 

Ergün: “Seçimlerin İslam alemine, Türkiye’ye ve Bilecik’e hayırlı olmasını diliyorum”

Burada kısa bir konuşma yapan Gölpazarı’nı Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ergün yapılacak seçimlerin İslam alemine, Türkiye’ye ve Bilecik’e hayırlı olması temennisinde bulunarak Milletvekili Adayı Halil Eldemir ve Ak Parti’ye başarılar diledi.

 

Eldemir: “Mayıs ayında kazasız, belasız barajı tamamlamak istiyoruz”

Ergün’den sonra konuşan Ak Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir ise Ak Parti döneminde yapılan icraatlarından bahsederek Bilecik’ten 2 Milletvekili çıkarmak istediklerini vurguladı.

“Gölpazarılı hemşehrilerim belki burada yaş olarak benden büyükler, çocukluğu Gölpazarı’nda geçmiş hemşehrilerim daha iyi bilir. Bir Akçay barajı diye bir proje vardı. Bunu yaparken birileri anlatırdı, buralara bir yere baraj olacakmış, adı Akçay olacakmış vs. İşte baraja başladık, Allah nasip ederse seneye Mayıs ayında da kazasız, belasız bunu tamamlamak istiyoruz. Hemen arkasından da nasip olursa onun sulama tesislerini yapıp, ovayı sulayıp orada tarımla uğraşan hemşehrilerimizin gelirine gelir katmaya çalışıyoruz.” ifadeleri kullanan Eldemir muhalefete de yüklenerek boş vaatlerde bulunmadıklarını ve kendi dönemlerindeki icraatlarından çok daha ötesini düşündüklerini belirterek şunları aktardı:

 

“Demokrasinin olmazsa olmazlarından bir tanesi seçim, birisi de siyasi partiler. Allah nasip ederse iki gün sonra bu vakitlerde seçimini neticesini almış olacağız. Yaklaşık olarak da iki gün sonra artık seçim yasaklarımız başlamış olacak. Sonuçta sandığa gidip Pazar sabahı oy kullanmaya başlayacağız.

 

“O farkı da şu ana kadar yaşıyoruz”

Öncelikle kendi iradecilerimizi kendi seçiyor olmamızın, kendi yöneticilerimizi, kendi milletvekillerimizi dolayısıyla da kendi hükümetimizi seçiyor olmamızın büyük bir nimet olduğunu bilerek bu şükrü eda etmemiz lazım. Şükürler olsun, elhamdülillah. Çok partili hayata geçtiğimiz 1946’dan beri arada bazen ufak tefek kırılma noktaları olsa da, bazen darbeler olsa da, bazen demokrasiye balans ayarları olsa da sonuçta 1950 yılından beri milletimiz iradesini sandığa yansıtıyor ve kendi idarecilerimizi kendimiz seçiyoruz. Bu seçime de bir coşkuyla bir demokrasi şöleni içerisinde gitmek en büyük arzumuz. Şükürler olsun şu ana kadar Bilecik’te nezih bir seçim kampanyası yürütmeye çalışıyoruz. Türkiye genelinde de ufak tefek problemler haricinde gayet güzel gidiyor. Ben bunu sadece Ak Parti açısından söylemiyorum. Siyasi hayatımızda bulunan tüm siyasi partiler için, bütün adaylar için söylüyorum. Sonuçta Bilecik’in bir farkı olması lazım, o farkı da şu ana kadar yaşıyoruz. İnşallah sandığa gidip tercihimizi kullanacağız.

 

Önümüzdeki seçimlerin Türkiye’miz için, Bilecik’imiz için ve dünyanın dört bir tarafından, Türkiye’den gelecek güzel haberlerle gülen, güzel haberlerle ağlayan Türkiye’nin dost ve müttefik kardeşleri için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam