EMNİYET TEMMUZ AYI KARNESİNİ AÇIKLADI

EMNİYET TEMMUZ AYI KARNESİNİ AÇIKLADI

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/07/2015 ile 31/07/2015 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

A) Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

1691 kişinin UYAP sisteminden yapılan kontrolü neticesinde ilimizde 17, diğer illerden değişik suçlardan aranan 21, şüpheli olmak üzere toplam 38 kişi yakalanmıştır.

KABLO HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI-ADLİ MERCİLERE SEVK EDİLDİ        

12.07.2015 tarihinde saat 21.00 sularında Estaş Evleri inşaat alanında şüpheli şahısların alana girdikleri yönünde yapılan ihbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal etmişlerdir. Olay yerine ulaşıldığında plakaları sökülmüş kapalı kasa kamyonet ve kasa içerisinde rulo şeklinde sarılı kalın elektrik kabloları, su tesisatı malzemeleri olduğu görülmüştür. İnşaata ait depoya girilerek şahıslar aranmaya başlanmış, ancak şüpheli şahıslardan biri bu esnada kaçarak izini kaybettirmiştir. Şüphelilerden S.D.(41) ise depo içerisinde suçüstü hâlde yakalanarak, gerekli işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmiştir.

A101 İSİMLİ İŞYERİNDE TIRNAKÇILIK SURETİYLE HIRSIZLIK YAPAN İKİSİ YABANCI UYRUKLU ÜÇ ŞAHIS OLAYIN ŞÜPHELİSİ OLARAK TESPİT EDİLDİ

09.06.2015 tarihinde saat 21.20 sularında, İlimiz Dedeoğlu Caddesi üzerinde bulunan A101 isimli işyerinde meydana gelen tırnakçılık suretiyle 520 TL paranın çalınması ile ilgili olarak, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri araştırma ve inceleme çalışmalarına başlamıştır. Kamera kayıtlarının incelenmesi ve görgü tanıklarının beyanları neticesinde olayı gerçekleştiren ikisi yabancı uyruklu, üç şahsın İstanbul İlinden kiraladıkları araçla olayları gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Olayın belirlenen üç şüphelisi H.M.(60), Z.M.(38) ve S.S.(28)’ yi yakalama çalışmaları aralıksız devam etmektedir. 

İLİMİZ VE ÇEVRE İLLERDE CANLI BOMBA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLEN BAYAN ŞAHIS YAKALANDI-ŞÜPHELİ ŞAHSIN KAYIP ŞAHISLARDAN OLDUĞU, TEHLİKE ARZ ETMEDİĞİ TESPİT EDİLDİ

21.07.2015 günü saat 23.00 sıralarında Çarşı Polis Merkezi Amirliğine müracaat eden A. K. isimli şahıs, resmi nikâhlı eşi D.K.(31)’ nın hastaneye gidiyorum diyerek evden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini belirterek kayıp müracaatında bulunmuş, D.K.’ nın sağlık sorunları olduğunu ve hayatından endişe ettiğini beyan etmiştir.

Adı geçen kayıp bayanla ilgili olarak, Bilecik Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğümüzce özel bir ekip oluşturularak, ilimiz geneli ve şahsın bulunabileceği komşu iller olan Sakarya, Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve İstanbul illeriyle irtibata geçilerek bulunması yönünde çalışmalara başlanılmıştır. Kayıp şahsın bulunma çalışmaları devam ederken; ulusal ve yerel basında canlı bomba olabileceği şeklinde yer alan ve eşgali bildirilen bayan şahsın, ilimizden kayıp olan D.K.(31) isimli bayan şahısla eşgalinin benzerlik göstermesi üzerine ivedilikle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmiş, Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden alınan görüntüler kayıp olarak aranan D.K.(31)’ nın yakınlarına gösterildiğinde canlı bomba olabileceğinden şüphe edilen bayanın ilimizden kayıp olarak aranan D.K.(31) isimli bayan olduğu, şahsın yakınları tarafından doğrulanmıştır. Bu doğrultuda, ekiplerimizin, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapmış olduğu ortak çalışmalar sonucunda, ilimizden kayıp olarak aranan 4 çocuk annesi D.K.(31) isimli şahıs Kocaeli ilinde yakalanmıştır. D.K.(31) hakkında yapılan incelemede, sağlık sorunlarının olduğu ve endişeye mahal bir durumunun olmadığı ekiplerimizce tespit edilmiştir. 

OTODAN HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI-ADLİ MERCİLERE SEVK EDİLDİ

02.07.2015 tarihinde İlimiz Cumhuriyet Mahallesinde M.K. isimli vatandaşa ait araç içerisinden 1 adet hilti çalınmıştır. M.K.’ nin ifadesi doğrultusunda yapılan araştırmada olayın şüphelisinin yabancı uyruklu M.H.O.K.(27) isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. M.H.O.K.(27) isimli şahıs çaldığı hilti ile beraber yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir.

B) Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

 Bozüyük ilçemizde adli olaylarda 1 adet tek kırma av tüfeği, 1 adet av bıçağı, 3 adet bıçak ele geçirilerek suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

Yenipazar ilçemizde adli olaylarda 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilerek suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

İl Merkezinde;

1 adet ecstasy

16,14 gram bonzai maddesi ele geçirilmiştir.

Gölpazarı İlçemizde;

1 gram Esrar Maddesi

0,34 gram Bonzai Maddesi

1 adet Uyuşturucu Hap ele geçirilmiştir.

NARKOTİK KONULAR

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Temmuz ayı içerisinde İl Merkezinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapan veya Kullanan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda;

14,51 gram Sentetik Kannabinoid Maddesi, ele geçirilmiş toplam 2 şahıs hakkında yasal işlem yapılmış,

1,63 gram Sentetik Kannabinoid Maddesi ele geçirilmiş 1 şahıs hakkında yasal işlem yapılmış,

1 adet Ecstasy hap ele geçirilmiş toplam 2 şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

C) İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 5 adet içkili restaurant, 18 adet kıraathane, 9 adet kafe, 4 adet internet kafe, 5 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 15 Kıraathane, 5 İnternet Kafe, 5 Oyun Salonu denetlenmiş olup 1 kahvehaneye ruhsatsız faaliyet gösterdiğinden işlem yapılmıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 7 Kıraathane, 3 İnternet Kafe, 20 Çay Bahçesi, 1 Hamam denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 5 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 1 İçkili Yer denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 2 İçkili Yer, 1 Kafe denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 8 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 2 Tekel Bayii, 1 Hamam denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 17 Kahvehane, 4 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 3 İçkili Yer, 3 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 5 Kahvehane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

D) Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak,

Emre Aykırı Davranıştan 1, Sarhoşluktan 6, Tütün Mamüllerinin Tüketilmesinden 1 olmak üzere toplam 8 kişiye 1.146,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

E) Trafik Denetimlerinde;

Hız ihlali yapan 5064 sürücüye,

Alkollü araç kullanan 15 sürücüye,

Emniyet Kemeri takmayan 24 sürücüye,

Kırmızı ışık ihlali yapan 11 sürücüye,

Kasksız motosiklet kullanan 28 sürücüye,

Park yasağı bulunan alanlara park eden 129 sürücüye,

Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 286 sürücüye,

Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 4 sürücüye,

Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 9 sürücüye,

Araç sigortasını yaptırmayan 49 sürücüye,

Diğer kural ihlalleri için 474 sürücüye olmak üzere

Toplam 6093 şahsa 1.436.542,00 TL cezai işlem uygulanmıştır

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam