EMNİYETTEN NEFES KESEN OPERASYON
admin • 7 Nisan 2011 20:43:25 
EMNİYETTEN NEFES KESEN OPERASYON

    Meydana gelebilecek terör ve diğer olaylara müdahalelere hazırlıklı olabilmek için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikat planına göre, ekipler, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bir fabrikada çalışan bekçiyi gasp ederek kaçan bir otomobilin ihbarını 155 Polis İmdat hattına bildirdi.
    Bunun üzerine, oluşturan harekat merkezince, yapılacak muhtemel bir operasyona karşı hazırlık yapılması talimatı verildi. Otomobil, OSB'den Bilecik'e seyir halindeyken, Bölge Trafik, Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet ve Asayiş ekipleri OSB çıkışında yol kapanı kullanarak, otomobilin lastiklerine zarar vererek durdurdu.
    Asayiş Şube Müdürü Alper Uzman ve ekipler amiri Fatih Boy'un yürüttüğü operasyonda yakalanan 2 kişinin üzerinde ve söz konusu otomobilde arama yapıldı. Nöbetçi savcıya bilgi verilmesiyle otomobilde yapılan aramada suçta kullanılan tabanca ele geçirildi.
    İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Erdoğan, emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de izlediği tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, sürücülerin polisin uyarılarına mutlaka uymaları ve dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, ''Uymadıkları zaman bir takım sıkıntı yaşayabileceklerinin örneğini düzenlenen tatbikatta canlı olarak gösterdik'' dedi.AA

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
misafir
11 yıl önce

emniyet – emniyet mensuplarımıza başarılar diliyoruz