EN İYİ VİRÜS PROGRAMI KULLANICIDIR
admin • 5 Temmuz 2011 16:21:41 
EN İYİ VİRÜS PROGRAMI KULLANICIDIR

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müşterilerimiz bize en çok virüslerin yol açtığı sıkıntılardan ötürü başvuruyor. Bu virüslerin kaynağı da çoğunlukla girilen oyun ve arkadaşlık siteleri oluyor. Bilgisayara bulaşan bu zararlı yazılımlar modem içerisindeki erişim portlarını açıyor ve bu sayede bilgisayara dışarıdan kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor. Bilgisayardaki bilgiler ve belgeler başkaları tarafından rahatlıkla ele geçirilebiliyor. Ayrıca msn ve facebook kullanıcılarının hesapları sahibinin kontrolü dışında açılarak virüsün yayılıyor. Bu tip tehlikelere karşı virüs programı kullanmamız gerekir fakat virüs programı da tek başına yeterli değildir. Her gördüğümüz siteye girmememiz gerekir. Unutmayalım ki en iyi virüs programı kullanıcının kendisidir.

 

TEKNOLOJİ BİLGİMİZ VASAT

Yapılan açıklamada Bilecik halkının teknolojik konulardaki bilgisinin yetersiz olduğu belirtildi ve “Bilecik halkı kulaktan dolma bilgiler çerçevesinde hareket ediyor. Biz çalıştığımız sektörde karşılaştığımız sorunların kaynağını anlatma noktasında büyük çaplı sıkıntılar yaşıyoruz. Hemen hemen herkesin evinde bilgisayar olmasına ve her üç evden ikisinde internet olmasına karşın yine de halkımız bilinçsiz.” denildi.

Açıklamanın devamında şunlar aktarıldı:

“Bir müşterimizin anlattığı yaşanmış bir olayı anlatmak istiyorum. Müşterimiz bir arkadaşından eve internet bağlattığını ve çocukların derslerine olumlu yönde etki ettiğini duymuş. Ertesi gün gidip evine internet bağlatmış. Evlatlarının derslerinde katkı sağlaması amacıyla yaptığı bir eylemde eksik olan bir şey varmış o da evinde bilgisayar yokmuş.

Evinde bilgisayar olmadan evine internet bağlatan insanlarla karşılaşıyoruz.

Teknolojik bilgi eksikliğinin yanında bir de büyük firmalarla yapılan fiyat karşılaştırması insanlarımızı yanıltıyor. Bu anlamda Bilecik esnafına bir güven eksikliği söz konusu. Başlıca büyük firmaların ya da bazı internet sitelerindeki fiyatlar baz alınarak yola çıkılıyor. İlimiz kamu kurum ve kuruluşları bile Eskişehir, Bursa, Ankara ve İstanbul’dan ürün ve destek alıyor.”

guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
burak
11 yıl önce

haber.. – hadi ya olaya bak ya nasıl bir milletiz …. !

turan er
11 yıl önce

aynen –

aynen