“Engelliler hayata küsmemeli”

“Engelliler hayata küsmemeli”

 

     Haceloğlu Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan ayakkabı boyacısı Yeşildağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2008 yılında şeker ve tansiyon hastalıklarına yakalandığını belirterek, Bursa Devlet Hastanesi'nde 9 ay tedavi gördüğünü ve sol ayağının, ameliyatla alındığını kaydetti. 
     Hastalığından önce eşinden boşandığını ve arkadaşlarının destekleriyle çalışmaya devam ettiğini anlatan Yeşildağ, şöyle konuştu: 
     ''Daha önce fabrikalarda işçi olarak çalıştım. Rahatsızlanınca mecburen işten ayrıldım ve ayağımı kaybettim. Engelli olmak, çalışmaya ve karın doyurmaya engel değil. Bu düşünceyle yıllardır yaşamımı devam ettiriyorum ve çalışıyorum. 'Engelliyiz' diye bir iş yapmamak olmaz. Gençler, engellileri görerek daha çok çalışmalı. Engelli olduğumuz için hayata küsmememiz gerekir. Engelli olduğum için insanlardan saygı görüyorum. Yolculuk sırasında vatandaşlarımız yer veriyor. Osmaneli Kaymakamlığı'nın desteğiyle akülü engelli arabası aldım. Bu arabayla tezgah açtığım Balaban Mahallesi'ndeki parka gelirken sürücüler, bana yol veriyor ve herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Buradaki esnafımızdan destek görüyorum.'' 
     Yeşildağ, evde kendi yemeğini yaptığını, bulaşık ve çamaşırlarını yıkadığını ifade etti. 
     Engelli olduğundan yalnız yaşamakta zorluk çektiğini vurgulayan Yeşildağ, evlenmek istediğini de sözlerine ekledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam