ERŞAN MARKASIYLA ÜRETTİKLERİ “ÇORBA VE KÖFTEYİ TÜRKİYE’YE TANITACAKLAR

ERŞAN MARKASIYLA ÜRETTİKLERİ “ÇORBA VE KÖFTEYİ TÜRKİYE’YE TANITACAKLAR

HÜLYA ERŞAN: “ARNAVUT AŞÇI TÜRKİYE’NİN İLK ZİNCİR ÇORBACISI OLACAK”

Bilecik’in değeri Türkiye’nin önemli  markalarından Erşan Et, birbirinden lezzetli çorbalarıyla piyasaya girdi.

Erşan Et marka yöneticisi Hülya Erşan ve ekibinin özveriyle sürdürdüğü AR-GE çalışmalarının sonucunda  ürettikleri birbirinden leziz çorba ve köfteleri lezzet severlere sunmak üzere kurdukları Arnavut Aşçı markası, Türkiye’nin ilk franchaise çorba & köfte  markası olmak üzere piyasaya iddialı giriyor.

Bilecik kent merkezinde açtığı Arnavut Aşçı isimli restoran ile Bileciklilere  lezzet şöleni sunan Hülya Erşan, gazetemize yaptığı açıklamada, Arnavut Aşçı’nın hikayesinin Rumeli’de Osmanlı şehri Prizren’in  Gora dağları eteğindeki Baçka köyünde başladığını , dedeleri Ferit Akkoç’un Balkan göçleriyle Anadolu’nun kadim şehri Bilecik ‘e gelmesi ve 1934 yılında tarihi İstasyon gar meydanında klasik bir Arnavut lokantası açmasıyla devam ettiğini anlattı. Yıllardan beri süren bu lezzet yolculuğu, zamanın en işlek yolu  üzerindeki Arnavut lokantasında müşterilerini unutulmaz lezzetlerle memnun ederek marka haline gelmiştir. Bizler de bu asırlık lezzeti orijinal reçeteleriyle günümüze kadar getirerek Arnavut Aşçı markasını Tüm Türkiye’ye sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ANNE LEZZETİSUNAN TÜRKİYE’DEKİ İLK ÇORBA ZİNCİR RESTORANI ARNAVUT AŞÇI’NIN BİRİNCİ ŞUBESİNİ BİLECİK’TE AÇTIK.’’

Günümüzde kaliteli ve doğal gıdaya ulaşmanın büyük önem taşıdığını dile getiren Erşan, ”Fonksiyonel ve besleyici özelliği olan gıdalara talep her geçen gün artmaktadır. Erşan et olarak tüketicilerin lezzetlerimize evleri dışında da  ulaşabilmeleri için Arnavut  Aşçı   projesini  geliştirdik. Yaklaşık 1 yıl süren AR-GE ve branding çalışmalarının sonucunda Arnavut Aşçı markasının Türkiye’deki ilk franchise çorba & köfte restoran markası olması için calışmalarımızı tamamlayıp Bilecik’teki şubemizi açtık ve diğer şubelerimiz için kendi oluşturduğumuz ‘tek merkezden üretim ev lezzetleri’ bayilik modelini bir kaç hafta içinde bizimle çalışmak isteyenlere sunmayı hedefliyoruz.’’ dedi.

Evlerimizde vazgeçilmezimiz olan, çorba ve diğer geleneksel lezzetleri  geleneksel reçetelerine sadık kalarak standart üretimle buluşturup kurduğumuz Arnavut Aşçı markamız ile müşterilerimize tek merkezden üretimin güvenilirliğini sunmayı amaçlıyoruz. Bayilerimiz için de maliyeti ve is yükünü minimumda tutabilecekleri usta gerektirmeyen bir iş modeli sunuyoruz.  Dedemizden aldığımız mirası yeni nesillere aktarırken Arnavut Aşçı markasını çorba seven herkes için akla gelen ilk marka haline getirmeyi,   dünya çapında vazgeçilmez çorba kültürünün topraklarımızdaki lezzetini tüm dünyaya ulaştırmayı hedefliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

DOĞAL LEZZET ŞÖLENİ

Hülya Erşan, çorbalarının en önemli özelliğinin 24 saat kaynatılmış ilikli kemik suyu ile ev yapımı tadında, doğal, koruyucu ve katkı maddesi kullanılmada  yapılması olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

”Dedemizden kalan reçeteye sadık kalarak aynı zamanda günümüz teknolojinin sunduğu hijyenik koşullarda üretimle ürünlerimiz sunmak istedik,  bu fikirle  de gelenek ve teknolojiyi buluşturmayı Erşan üretim tesislerinde sağlamayı başardık.

Çorba&köfte restoranımızda geçmiş ile geleceği harmanlamaya çalıştık.Kullandığımız çelik tabakların dedemizin ilk lokantasında kullandığı tabaklardan olmasına dikkat ederken iç konseptte ve logomuzda kullandığımız turkuaz rengini hayattan zevk almak, samimiyet ve mutluluğu ifade ettiği için özellikle seçtik. Lezzetlerimiz kadar kaliteyi, samimiyeti, bir kase çorbanın verdiği sıcaklığı müşterilerimize sunmak amacıyla çıktık bu yola. Daha yolun  başındayız ama gelen yoğun talep doğrultusunda söyleyebilirim ki franchise vererek   kısa bir süre içerisinde Tüm Türkiye’ye lezzetimizi yayacağız. Ve Türkiye’de ilk çorba franchise markası olarak yolumuza devam edeceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bravo kutluyorum . Rahmetli Ferit amcanın çorbalarını Özellikle üniversite yıllarımda Ankara’dan gece trenle geldiğimde mis gibi içer ve yarenlik ederdik. Nur içinde yatsın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam