FAZLA ARAŞTIRMA YAPMAK ZORUNDAYIZ
admin • 8 Kasım 2010 18:52:14 
FAZLA ARAŞTIRMA YAPMAK ZORUNDAYIZ

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Dilek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her gün bir şeylerin değiştiği dünyada eğitim ve öğrenimin sonunun olmadığını belirterek, kentte eğitim düzeyinin iyi olmasının milli eğitim çalışmaları konusunda yapılacak iş olmadığı anlamına gelmediğini bildirdi.
     Dilek, şöyle konuştu:
     ''Ararsanız problem bulursunuz. Araştırırsanız yapacak iş bulursunuz. İyinin iyisi var. Eğitim matematikte olduğu gibi 2 çarpı 2 eşittir 4 değildir. Bilecik eşittir eğitim öğretim sorunlarını halletmiş bir il değildir. Böyle bir şey yok. Olamazda. Sonuçta sanayi var, üniversite var. Nüfus artışı var. Yani ilde her gün bir şeyler değişiyor. Gelişim ve değişim sürecine ayak uydurmak zorundayız. Milli Eğitim Bakanlığı 1968 yılından beri uyguladığı müfredatı birkaç yıl önce değiştirdi. Eğitim mutlaka çocuk merkezli olmalı. Eskiden öğretmen anlatır anlatır, çocuğa bunun cevabını ver derdi. Böyle bir şey yok. Çocuk merkezli olacak. Çocuk ön plana çıkacak. Soru soracak, hakkını arayacak.
     Korkmayacak. Biz artık kendimize bir format atmak zorundayız. Müdürde, öğretmende, öğrencide artık korkmayacak. Bizim öğrencilik yıllarımızda anlamasak ta parmak kaldırarak (öğretmenim anlayamadım) dememiz mümkün değildi. Kayıtsız şartsız öğretmen hakimiyeti vardı. Öğretmen bir orkestra şefi gibi davranacak. Biri klarnet çalacak, biri davul çalacak, biri keman çalacak, öğretmen burada ses düzeyini sağlayacak. Eğer öğretmeni de devreden çıkarırsanız bu seferde armoni bozulur. Eğitim için ayrım yapmadan seferber olacağız. Sağmış solmuş. Onlar artık demode oldu. İyi insan, iyi vatandaş. Üreten insan. Zikri, fikri, zihniyeti ne olursa oldun bu memlekete taş üstüne taş koyan herkesle biz kol kola gireceğiz. Tek başımıza oynamayacağız. Hep birlikte el ele tutarak halay içinde olacağız.''

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments