FEN LİSESİ’NDEN GÖRKEMLİ MEZUNİYET
admin • 3 Haziran 2011 13:14:53 
FEN LİSESİ’NDEN GÖRKEMLİ MEZUNİYET

 

01 Haziran 2011 Perşembe günü saat 19.00’da okulun bahçesinde yapılan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yönetici, öretmen ve öğrencilerin konuşmalarından sonra Bayrak Devir Teslim Töreni yapıldı, geleneksel mezuniyet pastası kesildi, ikram edildi ve diploma töreni yapıldı. Ardından Grup Asya konser verdi. Konsere okulun tüm öğrencilerinin katıldı. Yoğun ilgi gören konserde öğrenciler doyasıya eğlendiler.
Tören konfetiler, meşaleler ve havai fişek gösteriyle heyecan yarattı. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği törende ayrıca çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Gerek olimpiyat, proje ve çeşitli ulusal ve uluslar arası yarışmalarda; gerekse YGS’de başarı gösteren fen lisesi öğrencileri sevinç ve hüznü bir arada yaşadı.
Öğrenciler adına Sena ÖLMEZ, öğretmenler adına Coğrafya Öğretmeni Telli GÜZEL duygulu ve hüzünlendiren konuşmalar yaptılar.
Okul birincisi Ulaşcan KIRYAYLA yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Bundan 4 yıl önce ürkek adımlarla girerken bu okulun kapısından geleceğe dair birçok düşünce ve hayal geçiyordu aklımdan ama bugünü hiç düşünmemiştim. Çünkü, mezun olacağım gün çok uzaklarda gibi geliyordu. Şimdi ise dönüp baktığımda o ilk günün o kadar da uzakta olmadığını görüyorum. Zaman çok hızlı akıp gidiyor.
      Yurdumuzun dört bir yanından ayrı ayrı gemilerle yelken açtık bu limana, ayrı kişilikler taşısak da ortak bir amaçla hareket ettik. ‘’Toplulukları sıradan olmaktan kurtaran bireylerdir.’’ felsefesine inandık ve bizim için ıssız olan bu limanı en verimli hale getirmeye çalıştık. Başarı merdivenlerini ellerimiz cebimizde tırmanmadık. Yoğun ve meşakkatli geçen kimi zaman isteyerek kimi zaman zorundalıklarla çalıştık. Tabi başarı için sadece çalışma yeterli değil. İnsanı başarı yolunda ayakta tutan ailesinden ve dostlarından aldığı güçtür. Bunun bilincinde olan bir ailem olduğu için çok şanslıyım. Başarılı olmam için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, sıcak bir aile ortamında eğitim almam için buraya taşınan biricik anne ve babama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 
    Her insanın içinde bir cevher vardır. Bu cevherin gün ışığına çıkması için uygun koşullar gerekir. Benim için bu şartları sağlayan üzerimde emeği geçen tüm öğretmenlerime ve arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Ayrıca LYS’de tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.
Okul Müdürü Coşkun BAKIRTAŞ yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sevgili gençler, Ürkek bir heyecanla, karmaşık duygular içinde, çekingen başladığınız okulunuza, mutlu sonla veda etmek üzeresiniz. Yarın birer üniversiteli olacaksınız. Değişik alanlarda bilginizle, birikiminizle hayata atılacaksınız. Hayat, güçlüklerle, engellerle doludur. Bu güçlükleri aşmada doğruluktan şaşmayın. Düşünün, sorun, araştırın. Her düşünceyi, her öneriyi evetleyen değil, sorgulayan bireyler olun. En güç koşullarda, en çaresiz anlarda bile ümidinizi kaybetmeyin. 
Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp geliştirmeye gayret ettik  Çünkü, bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır  Esas olan, bireyin kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini sağlamaktır  Bu inançla eğer, hayatınıza bir pencere açıp, temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…
Sizleri, bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemin ve dünyanın tüm semalarına serpiyorum  Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz  Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır  
Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi’nde okumanın ve mezun olmanın gururunu duyun. Bu örnek bilim yuvasında eğitiminizin çok önemli bir aşamasında, en güzel en iyi eğitim olanakları, alabildiğince, cömertçe sizin faydalanmanıza sunulmuştur. Bu bakımdan bu yuvayı yaşamınız boyunca minnetle anımsayacağınızdan kuşkum yoktur.
Bilgiye sahip olanlar olayları ve insanları ışıklar altında, aydınlıkta yorumlarlar. Bilgiye sahip olmayanlar karanlıkta kalırlar. Her zaman bilgiye sahip olmanın gayreti içinde olun.
Biz her şeyi gençliğe bırakacağız….Geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim, gençliktedir.” diyen Atatürk’ün ümidindeki geçler olun.
Akademik kadromuz, ortaya özgüvenleri çok yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan siz gençler yetiştirdi.
Çok kıymetli öğretmenlerimiz, okulumuza ayak bastıklarından beri inci gibi işlediği sevgili öğrencilerimizi iş yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdi. Tüm öğretmelerime katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Sevgili öğrenciler, tüm yaşamınızın değerli ailelerinizle birlikte, sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini diliyorum. Güle güle, yolunuz açık olsun…” dedi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments