GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ’NİN HALİ İÇLER ACISI
admin • 14 Eylül 2015 16:41:04 
GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ’NİN HALİ İÇLER ACISI

Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hayati Durak, geçtiğimiz kış yaşanan yoğun kar yağışından dolayı çatısı çöken ve kullanılmaz hale gelen derneğin  onarımı için Bilecik halkının vicdanına seslendi “Gazi ve şehitlerinize sahip çıkın”

Özellikle son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de yoğun bir tepki gösterisi yaşandı. Neredeyse tüm Bilecik, şehitlerine sahip çıktığını göstermek için  sokaklara dökülüp, evlerine bayrak astılar. Siyasetçisinden, sivil vatandaşına bir çok kesim tarafından terör lanetlenirken, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atıldı.

Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği içler acısı halde

 Fakat her şehit haberinde biraz daha fazla sahip çıkılan şehitlerin ailelerini bir araya getirip yardım sağlayan Bilecik Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği’nin hali içler acısı bir konumda. Geçtiğimiz kış yaşanan yoğun kar yağışından dolayı çöken derneğin çatısı, zaten zor şartlarda faaliyet göstermekte olan dernek üyelerini büyük bir sıkıntıya uğrattı.

Gazilere ve şehit ailelerine Kızılay kucak açtı

Durak, Kızılay Bilecik Şubesi Başkanı Selami Çınar’a ait olan Bahçelievlerde’ki adresindeki Kızılay Bilecik Şubesi’nin, derneğin onarımının yapılana kadar 2’nci katında hizmetlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Bahçelievlerde bulunan yeni dernek binalarının  önünde açıklama yapan durak şunları kaydetti:

“ “Bilecik Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2003 yılında kurulmuş olup, Gazipaşa Mah. Gülistan Sok. No:9/19 Vali Güner Orbay iş merkezi’nin teras katında faaliyet göstermekteyken, 15 Ocak 2015 tarihinde, kışın çok şiddetli olmasından dolayı yağan karların binanın çatısında birikmesi ve eriyince teras katındaki dernek çatımızın üstüne kütle halinde kayarak düşmesi neticesinde çatımız çökmüş, dernek binamız kullanılamaz hale gelmiştir. O tarihte, aynı binanın üst katında ikamet eden Hazantem İnşaat’ın yetkililerince ilk müdahale yapılmış, derneğimizin çatısı inşaat iskele demirleriyle desteklenerek daha fazla çökmesi ve zararın büyümesi geçici olarak önlenmiştir. 15 Şubat 2015 tarihinden bu güne kadar, kendi imkanlarımız ve çeşitli kurumların yardımları ile tamir niyetine girilmiş, ancak bu güne kadar derneğimizin tamiri mümkün olamamıştır. Derneğimizin eşyaları ve mobilyaları geçici olarak yanı başındaki umumi tuvalette durmakta ancak rutubet ve havasızlıktan zarar görmektedir. Derneğimizin bu durumunu duyan Bilecik Kızılay Şubesi Başkanı Selami Çınar, Çumuriyet Mahallesi’ndeki Kızılay Derneği şubesinin üst katını boşaltarak derneğimize yer tahsis etmiş, derneğimizin tamiri yapılıncaya kadar Bilecik Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz Cumhuriyet Mahallesi, Kırklar 1 Sokak No:6 adresindeki Kızılay Bilecik Şubesi’nin 2’nci katında hizmetlerine devam edecektir. Dernek binamızın oturulacak şekilde onarılması için Bilecik halkımızın, esnafımızın, işadamlarımızın ve Bilecik’te faaliyet gösteren bütün kurumlarımızın yardımlarına ihtiyacımız vardır. Yardım yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Bilecik Şubesi’nde 57201379-5003 nolu hesap açtırılmış olup, yardım yapmak isteyenlerin yardımları bu hesapta kabul edilecektir. Derneğimize geçici de olsa bir sığınma yeri imkanı sunan Bilecik Kızılay Şubesi Derneği Başkanı Selami Çınar’a, derneğimiz üyeleri ve şu günlerde yeterinden fazla üzüntülü bulunan tüm şehit aileleri ve gazileri adına teşekkür ederiz. İrtibat numarası 0535 201 9266.”

“Gazilerimize ve şehit ailelerimize yardım etmekten onur duyuyorum”

Kızılay Bilecik Derneği Başkanı Selami Çınar da gazilere ve şehit ailelerine yardım etmekten onur duyduğunu belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu durumu öğrendikten sonra çok üzüldüm. Hayati Bey’e zor zamanlarda değil normal zamanlarda herkese yardımla mükellefiz. Özellikle terörün bizi bu kadar zorladığı şu günlerde şehit ve gazi ailelerine yardım etmekten onur duyuyorum. Kendileri benim mekanımda istedikleri kadar oturabilirler. Bir kuruş ücret de almayacağız. Burasını Kızılay gençleri için kullanıyorduk, şimdi de şehit ailelerinin kullanmasından onur duyuyoruz. Kendilerine her zaman yardıma hazır olduğumu tekrar belirtiyorum.”

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments