GENÇ, BOZÜYÜK’Ü ZİYARET ETTİ
admin • 14 Nisan 2011 12:12:17 
GENÇ, BOZÜYÜK’Ü ZİYARET ETTİ

    CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Amerika’nın, Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye’deki çağdaş, demokratik rejimi yıkmak için kullandığını belirterek, “Bir Ak Partili Milletvekiline,  “9 senedir iktidardasınız. Artık biraz halka sıcak bakın, halk arasında ayrım yapmayın. Barışçıl bir ortamda insanlara yaklaşın” dedim. Siz bir şeylerin farkında değilsiniz, biz savaşıyoruz Türkiye’de diyor. Bizim amacımız Atatürkçülüğü yıkmak kendi inancımıza göre bir yönetim getirmek. Adamların anlayışı bu. Biliyorsunuz, Tayyip Erdoğan gitti Amerika’nın emrine girdi. Amerika, Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’deki çağdaş, demokratik rejimi yıkmak için kullanıyor. Bizim istediğimiz Türkiye’nin birliği ve bütünlüğüdür dedik. Vatandaşlarımızın da buna sahip çıkacağına inanıyorum” dedi.
    Genç, CHP Bozüyük İlçe Başkanlığına yaptığı ziyarette, Ak Partinin Türkiye’yi her yönüyle bitirmeye çalıştığını ve kendisine Ak Partiye geçmesi için teklif geldiğini belirterek, şunları söyledi:
    “Ak Parti Bu ülkeyi her yönüyle bitirmeye çalışıyor. Benim kimseyle husumetim yok. Ben kendi menfaatimi düşünsem, Tayyip Erdoğan’ın çevresinden o kadar insanlar gelmiş ve bana yalvarmışlar ki, Kamer bey gel bizim partiye, ne istiyorsan verelim sana demişlerdi. Ben o zaman intihar etmem lazım Ak Partiye geçersem. 9 senedir iktidarsanız. Dürüst çalış, memlekette issizlik sorunu var onu azaltmaya çalış, fabrika aç. Allah rızası için bunların zamanında açılan bir fabrika var mı?”
    İlçedeki esnafı gezen Genç ve beraberindekiler, buradan Hacı Bektaşı Veli Kültür derneğini ziyaret etti.
    Ziyarette, YGS’deki şifre iddialarıyla ilgili konuşan Genç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ÖSYM başkanının açıklamalarından tatmin olduk” sözlerini de tepki göstererek, “Neye göre ikna etti. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ü bizden daha mı zeki? Onları zekası, bizim zekamızın yanında “zeka zekatı”. Zekamızın zekatı kadar onlarda zeka yok. Bunların bir tek hedefi var. Polislik imtihanında hep Fettullah Gülencileri aldılar. Ondan sonra da Üniversite giriş sınavında şifreyi koydular, hep kendi yandaşları giriyor, KPSS imtihanları da öyle. Ülke çok büyük bir tehlike içinde. Tayyip Erdoğan eğer bu seçimi de kazanırsa, tamamen diktatörlüğünü ilan edecek. Bunun karşısında da kimsenin durması mümkün değil. ” dedi.
    Hacı Bektaşı Veli Derneğindeki ziyarette bir vatandaşın, “CHP tabanının Mehmet Haberal’ın adaylığından rahatsız olduğu” yönündeki bir soru cevaplayan Genç, şunları söyledi:
    “Mehmet Haberal’da bu ülkenin bir bilim adamıdır. Başvurmuştur. Sayın Genel Başkanımızda bizim kapımız herkese açıktır demiştir. Bu insanda gelip CHP’nin ilkelerini benimsediğini, dolayısıyla da bu partiden aday olduğunu belirtmiştir. Biliyorsunuz, bir partiye başvuran insanların adaylığının kabul edilmemesi için suçlu olması lazım, mahkum olması lazım, siyasete engel bir takım suçlarının olması lazım. Olayınca, böyle bir karar verilmiştir. Şimdi Tayyip Erdoğan getirmiş, 200’e yakın milletvekilini açıktan sildi. Kimseden itiraz çıkmıyor. Neden? Adam yeni adam alıyor.”
    Kamer Genç’in ziyaretinde, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve partililer de hazır bulundu.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments