GİDİLDİ Mİ, GİDİLMEDİ Mİ?
admin • 7 Ocak 2016 12:46:42 
GİDİLDİ Mİ, GİDİLMEDİ Mİ?

İl Genel Meclisi Ocak Ayı Toplantıları devam ediyor. İki gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya yine Osmaneli-Sakarya kenarında bulunan kum-çakıl ocakları konusu damgasını vurdu. MHP’li 5 üye, CHP’li 2 üyenin imzaladıkları yazılı önergede MHP grup sözcüsü İ. Zeki Uyanık ve MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Eren’in imzalarının bulunmaması dikkat çekti.

CHP’lilerin imzası var MHP’li Uyanık ve Eren’in yok!

Orhan Uğur, Tevfik Özütürk, Osman Varolu, Mehmet Yılmaz, Haluk Filizli, Turgay Yılmaz, Hikmet Turhan’ın verdikleri yazılı önergede “Geçen ayki komisyon çalışmalarında Osmaneli ilçesi Sakarya havzasındaki kum çakıl ocakları incelendiğinde asıl şikayet söz konusu olan KAR-ÇET isimli firmanın son aldığı ocağa gidilmemiştir. Ocağın incelenmesini talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Özkan: “Kar-Çet madenciliğe gidildi”

Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’ın önergenin gündeme alınıp alınmayacağını oylayacağı sırada söz alan Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Hakan Özkan’ın “Yazılı önergede söylemiş oldukları Kar-Çet madenciliğe gidildi. Hatta Orhan bey kendisi bizzat gelmiştir. Arkadaşlar da, biz de oradaydık. Bu noktada gidilmemiş ibaresi yanlıştır.”ifadelerini kullanmasıyla birlikte meclis biranda sessizliğe büründü.

 

Çelik toplantıya ara istedi ancak…

Özkan’ın bu ifadelerinin ardından Ak Parti grup sözcüsü H.Hüseyin Çelik önergenin görüşülmesi için birleşime ara verilmesini, grupların değerlendirmesini talep etti. Ancak Meclis Başkanı Yıldırım’ın araya gerek olmadığını söylemesi üzerine Çelik önergenin gündeme alınmasını isteyerek el kaldırdı. Çelik’in el kaldırmasıyla birlikte diğer Ak Partili meclis üyeleri ile MHP’li ve CHP’li üyeler de el kaldırarak önergenin gündeme alınmasını kabul ettiler. Çelik’in bu tavrına başta Meclis Başkanı Serkan Yıldırım ve Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Hakan Özkan’ın sessiz kalarak tavır takındıkları kaydedildi. 

İlgili Komisyonlara Havale Edilecek mi?

Ocak ayı birleşimlerinin son günü Cuma günü gündeme alınması kararlaştırılan yazılı önergenin ilgili komisyonlara havale edilip edilmeyeceği merak edilirken toplantının hararetli geçeceği bekleniyor.

 

Makine ve ekipmanların kiralama fiyatları belli olacak

Diğer yandan dördüncü birleşimin gerçekleştiği toplantıda iki gündem maddesi karara bağlandı.

İl Özel İdareye ait makine ve ekipmanların yeni yıldan itibaren yeni birim fiyatları ile kiraya verilebilmesi talebi görüşüldü. Konu hakkında Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ozan Bakkal meclis üyelerine bilgi verdi. Madde hakkında söz alan olmadı, oylanan madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Ambulans Hastaneye Devir Edildi

Birleşimin ikinci ve son maddesinde 11 EL 945 Plakalı Ambulans aracın Bozüyük Devlet Hastanesine devir işlemlerinin yapılması talebi hakkında Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ozan Bakkal bilgi verdi. Adı geçen aracın tescil işlemlerinin yapılabilmesi için devrinin olması gerektiğini belirten Bakkal takdirin Mecliste olduğunu kaydetti. Oylanan madde oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı Ocak ayının son birleşiminde görüşülmek üzere sona erdi. 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments