“GÖLPAZARI’NA TEK İLKÖĞRETİM OKULU YETMEZ”

“GÖLPAZARI’NA TEK İLKÖĞRETİM OKULU YETMEZ”

 “İlimizde mili eğitim müdürlüğüne bağlı okulların depreme dayanıklılık durumlarının komisyon marifetiyle incelenmesi” konulu gündem maddesi hakkında söz alan CHP Meclis Üyesi Yılmaz  “Sadece bir İmam Hatip’i ön plana aldık. İmam Hatip’e yıkılma kararı verildi. Şehit lisesi var, 5 katlı bu bina da hasarlı, depreme dayanıklı değil. Orada da eğitim öğretim yapılıyor. Dolayısıyla Cengiz Topel’in şuan eğitim öğretim yapılan binası da şu an deprem testinden geçtiğinde orasına da kullanılamaz raporu verilecektir.” ifadelerini kullandı.

 

İlköğretim okulu için de bir bütçe ayrılması gerektiğini belirten Yılmaz “Milli eğitime teklif yapılsın Gölpazarı’na tek ilköğretim okulu yetmez” dedi. CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz şunları aktardı: 

 

“Bu binanın etrafında oynayan çocuklar için büyük bir risk”

“Gölpazarı ilçemizin 56 köyü ve ilköğretim okulundan bahsedildi. Cengiz Topel ilköğretim okulu eski ana binasının hasarlı ve yıkım kararı olduğu tespit edilmiş ama bu arada eğitim öğretim diğer ana okulda devam ederken bu binanın etrafında oynayan çocuklar için büyük bir risk. O okulun yıkım kararı verildiğinden bu yana kullanım hakkı yok. Dolayısıyla bir an evvel bu okulun yıkılması gerekli. Burada maliyetten falan kaçmaktan ziyade bu okulun çevresinde ve içine girip oynayan çocuklar var. Bir de Gölpazarı nüfusu çok olmamasına rağmen çok geniş bir alana yayılmış bir ilçe eski ilçelerden. Cengiz Topel ilköğretim okulunun binaları da sağlam değil bunların da deprem testinden geçirilmesi gerekiyor.

 

“Yıkımının acilen yapılması gerekiyor”

Bütün okullar sakat.  Sadece bir İmam Hatip’i ön plana aldık. İmam Hatip’e yıkılma kararı verildi. Şehit lisesi var, 5 katlı bu bina da hasarlı, depreme dayanıklı değil. Orada da eğitim öğretim yapılıyor. Dolayısıyla Cengiz Topel’in şuan eğitim öğretim yapılan binası da şu an deprem testinden geçtiğinde orasına da kullanılamaz raporu verilecektir. Gölpazarı bu kadar geniş alana kurulduğu zaman tek bir ilköğretim okulu Gölpazarı’nı kaldırmaz. Nüfusu ne kadar az olursa olsun, öğrencisi ne kadar az olursa olsun oranın öğrencisi 150-200’den aşağı düşmeyecektir. Dolayısıyla Cengiz Topel ilk öğretim okuluna bina yapılması için burada on defa, yirmi defa dile getirildi ama öğrenci azlığından dolayı 250 öğrenciden az olduğu için buraya okul yapımına müsaade edilmedi.  Buradaki sıkıntı, İmam Hatip Lisesi’nin hasarlı binası var, yetmiş tane binası var. Hemen okul binası için bir bütçe ayırmalıyız. Bir de ilköğretim okulu için de bir bütçe ayırmamız gerekiyor. Milli eğitime teklif yapılsın, Gölpazarı’na tek ilköğretim okulu yetmez ve o okulun yıkımı da acilen yapılması gerekiyor diye düşünüyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yetmez – Hocam ne kıvranıyorsun seni dinlemez bunlar. Millet okul açar bunlar cezaevi. Bilmezler ki bir okulun bir cezaevini kapatacağını. Sen söylemişsin kim dinler. Okulları talan eden bir Gölpazarı var. Ama çok üzülüyorum çünkü Gölpazarı bitiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam