GRİP SALGININA DİKKAT!
admin • 28 Ocak 2011 12:46:11 
GRİP SALGININA DİKKAT!

 

Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanenin uzun yıllar iki dahiliye uzmanıyla hizmet verdiğini belirterek, yeni gelen doktorla dahiliye uzmanı sayısının üçe çıktığını ve böylece hastaların hekime ulaşabilirliğinin kolaylaştığını bildirdi. 

Göz polikliniklerinin genelde bütün hastanelerde yoğun olduğunu, bu durumun Bilecik Devlet Hastanesinde de aynı olduğunu kaydeden Yıldız, şöyle konuştu: 

''Hastanede 2 göz hastalıkları uzmanı varken bu yoğunluğu daha az yaşıyorduk. Göz hastalıkları uzmanımıza ulaşabilirlik hastalarımız açısından kolay oluyordu, fakat tek göz hastalıkları uzmanı olunca bir yoğunluk söz konusu oluyor. Heyete de tek başına o bakmak durumda, acile de o bakmak durumda, poliklinik hizmetini de aynı zamanda o vermek durumunda kalıyor. Ameliyatları da tek başına yapmak zorunda kalıyor. 2 kişi olunca rahatlıyor. İkinci uzmanımız tayin oldu, ama kendi problemleri nedeniyle kendisinden hizmet alamıyoruz. En kısa zamanda inşallah burada çalışmaya başlayacak.'' 

Yıldız, son günlerde ciddi bir grip salgını olduğunu belirterek, acil polikliniğine gelen hasta sayısında ciddi artış olduğunu bildirdi. 

Hastanenin acil servisine günlük ortalama 300 kişinin başvurduğunu ifade eden Yıldız, şunları kaydetti: 

''Bu sayı bugünlerde 500'e yaklaştı. Ciddi bir yoğunluk var. Acil polikliniğine hastaların özellikle üst solunum enfeksiyonu ve gribal enfeksiyonlardan dolayı geliyor. Tabi bunlar bir de alt solunum yollarına inince göğüs hastalıkları branşını ilgilendiren durumu ortaya çıkıyor. Göğüs hastalıkları uzmanımızın şu an itibariyle hastanede yatan 26 hastası var. Bu doktorumuz da hizmeti vermeye tek başına devam ederken, yatan 26 hastanın hizmeti zaten belirli bir zaman alıyor. Bu durumda poliklinikte tek olduğu için oraya da o bakmak durumda, acile gelen bir hasta olursa acildeki hastaya da o bakmak durumda bu durumda 3 parçaya bölünmesi söz konusu oluyor, göğüs hastalıkları konusundaki eksiğimiz müdürlük ve bakanlıkla gerekli görüşmeler, yazışmalar yapıldı, inşallah yakın bir tarihte eksiğimiz olan göğüs hastalıkları branşına takviye yapılacak ve göğüs hastalıkları konusundaki hizmetimiz daha iyileşecek.''AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments