Gül-Su Prefabrik Açıldı

Gül-Su Prefabrik Açıldı

 

Gül-Su Prefabrik firması MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker’in de katılımıyla gerçekleşen törenle Ali Rıza Özkay Caddesi İstiklal Mahallesi Seven Çarşısı No:17 B:12 adresinde açıldı.

                Milletvekili Şeker açılış sırasında yaptığı konuşmada, “Bilecik’e yeni bir tesis daha kazandırıyoruz. Bilecik’te olmayan ama gelişen Bilecik’e büyük katkı sağlayacak bu prefabrik evlerle ilgili hemşehrimiz arkadaşımız güzel bir yapı meydana getirmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz, hayırlı kazançlar diliyoruz. İnşallah bu işi daha büyütür Bilecik’e hem maddi bakımdan hem çalışanlar bakımından büyük katkı sağlar.” dedi. Açılış MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, MHP Bilecik İl Başkanı Hüseyin Köymen ve firma sorumlulularından Mümin Güler, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Güler şöyle konuştu:

“Yeni dünyanın yeni bir gelişimi. En çok Amerika’da uygulanan prefabrik ev. Bu Amerika’dan sonra Avrupa’ya ve Rusya’ya yayıldı. Sıcağı, soğuğu geçirmeyen çabuk kurulabilen istediği zamanda istediğin yere taşınabilen bir ev düzeneğidir. 30 m2den 150 m2ye kadar bu binaları yapıyoruz. İki katlı yapabilme şansımız da var. bu sene birinci katı kuruluyor ikinci sene ise çatı alınıyor sizin istediğiniz zaman ikinci kat kurulup kapatıp 2 katlı bina olarak da sunulabiliyor. Normal bir bina yaparsanız 100 m2 en az 3-4 ay sonra girebiliyorsunuz. Bunda ise en fazla 15-20 gün içinde girip oturabiliyorsunuz. Ama canınız sıkıldı 10 sene sonra başka yere gitmek istiyorsunuz binayı söküp istediğiniz yere kurabiliyorsunuz. Bu özelliği var. Hiçbir zaman deforme olma özelliği yok. Buradaki ısı soğuk ve ısıyı geçirme özelliği ile orada kurulduğu zaman hiç fark olmuyor. Isınma işlemi kalorifer ile de soba ile de elektrikli ısıtıcı ile de gerçekleştirilebiliyor.

Bunların ilk boyasıyla kurulduğu zaman ki boyası bırakıldığı zaman 50 sene garantisi var. Ama her 3-4 senede bir boyasını iç dış bakımını yaparsanız her zaman 50 sene atıyor. Kullanma süresi daha uzun oluyor. Biz bunları şantiyelerde yapıyoruz, yatakhane, yemekhane, büro olarak yapıyoruz. Köylere mescit yapıyoruz.

Ücretlerimiz sıfır olanlarda m2 200 TL, ikinci el olanlarda 100 TL. Üstüne artı olarak nakliyesi ve kurulum ücreti konuyor. Cüzi bir miktarda betonarmenin temelini çıkana kadar bu binayı kurarsınız içine rahatlıkla oturursunuz. Hem fiyat olarak uygun kullanış bakımından.

Yaza imalathane kurmayı düşünüyoruz. Soğuksuya da imalathanemizi kuracağız ve bir büro daha açacağız. Orada Bilecik’ten olacak olan çalışanlarımız ile kendimiz imal edip kendimiz kuracağız.”

Firma yetkilisi Gülnur Elif Güler de, Bilecik halkına bir ilk getirdiklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından MHP Bilecik Milletvekili Şeker’e açılışa katıldığından dolayı teşekkkür amacıyla bir plaket hediye edildi.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam