GÜLEÇ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
admin • 14 Haziran 2011 11:37:30 
GÜLEÇ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

 

HASAN GÜNER
 
Güleç açıklamasında “Türkiye genelinde AK Parti birinci parti oldu. Bilecik’te de birinci parti oldu. Biz Demokratik Sol Parti olarak Bilecik’te olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde seçimlere katıldık. Ama bize ilgi olmadı. Bilecik’te de çok az oy aldık.
Tabi bu durum bizimle ilgili değil. Tamamen sistemle ilgili. Çünkü sistem bir iki yıl önceden üç partiye indirdi hatta bazı partileri baraj altına atmaya çalıştı. Tabloya baktığımız zaman üç partinin dışındaki partilerin oy oranları %1’in altında. Demek ki halkımız üç parti üzerinden endekslenmiş ve o şekilde seçime gidilmiş. Bu seçim önceden hazırlanmış ve provası yapılmış veya alt yapısı yapılmış, sonucu önceden belli olan bir seçimdi.
Ben AK Parti’nin hem ilimizde hem de ülkede birinci parti olmasını hiç de sürpriz olarak görmedim. Çok doğal karşıladım. Onları tebrik ediyorum.
MHP’nin, CHP’den çok az bir oyla ikinci parti durumuna geçmesi ve Bahattin Şeker’in çok az bir oyla seçilmesine şaşırdım. Ama tebrik ediyorum. Sonuçta iki adet milletvekilimiz var. İkisini de tebrik ediyorum. Bilecik için iyi hizmetlerde bulunsunlar.
Biz her zaman yapılanların takipçisiyiz. Onların bu seçimlerde verdiği vaatlerin yerine getirilmesi için biz de onları takip edeceğiz. Her platformda düşüncelerimizi dile getireceğiz” dedi.
“Alınan bu kötü sonuçlar sizi ve partideki konumunuzu ne yönde etkiler” diye sorduğumuz Güleç, “Gelecek günler ne getirir bilinmez. Ama her zaman ulusalcı çizgide olan bir partide siyasete devam edeceğim” dedi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments