GÜNEŞ’TEN İDDİALI CÜMLELER
admin • 3 Ocak 2011 18:20:56 
GÜNEŞ’TEN İDDİALI CÜMLELER

 

Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında park, bahçe, sosyal tesis ve yol düzenlemeleri için 27 bin metrekare malzeme kullandıklarını, maliyetinin de yaklaşık 1 milyon 860 bin lirayı bulduğunu belirtti. 

2010 yılında Park 1299 için 3 bin 700 metrekare desenli, renkli parke taşı ile tretuvar, 3 bin 300 metrekare kesik kare mikronlu taş, 850 metrekare yağmur oluğu, şelaleli havuz ile 3 giriş kapısı yaptıklarını anlatan Güneş, şöyle konuştu: 

''Yukarıdere mesire alanı için 3 bin metrekarelik kilitli parke taş döşemesi çalışmasıyla birlikte aydınlatma, barbekü ve evcil hayvan kümesleri yaptık. 100. yıl, Çelebi Mehmet ile Şehit Fedai Efe çay bahçeleri için 2 ahşap seyyar görünümlü büfe ve orkide desenli parke taşı ile bordür çalışmaları yapıldı. Ziraat Bankası meydanına kaya görünümlü şelaleli havuz, şelalenin hemen yanına tarih derece göstergeli dijital ekran koyduk. Belediye eski binası ve yeni ismiyle Sosyal Yaşam Merkezi binasının restorasyonu için yıkım, duvar yapımı, kalorifer, elektrik tesisatı, dış cephe giydirmesi, yalıtım ve izolasyon çalışmaları, fayans, mermer, laminant döşemeleri için 105 bin liralık harcamayla hizmete hazır hale getirdik. Belediye hizmet binamıza otomatik fotoselli kapı, boya ve badana ve restore ettik. Birçok okulda, hayvan pazarında ve mahallede çevre düzenlemeleri ile parke taş çalışmaları yapıldı. Derelerin ıslahı için çalışmalarının yanında Ertuğrulgazi obasına amfi tiyatro şeklinde düğün bahçesi ile Söğüt Belediyesi Kültür Sanat ve Konuk evi bahçesine kamelya konuldu.'' 

2011 yılında her ay bir mahalleyi ziyaret edeceklerini ve eksikliklerini gidermeye çalışacaklarını anlatan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''2011 yılında belediye olarak her ay ayrı bir mahallede olacağız. Mahalleye girdiğimizde o mahallenin eksik olan alt yapısını tamamen bitireceğiz. Evleri tek tek ziyaret ederek sosyal alanda, maddi ve manevi anlamda evin eksiklerini gidermeye çalışacağız. Bir ay boyunca o mahalledeki vatandaşımızla tanışıp kaynaşacağız, tüm sorunlarına çözüm arayacağız. Her ay ayrı bir sosyal etkinlik hizmetinde bulunacağız. Odun Pazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezince yaptığımız protokol gereği kışın Sosyal Yaşam Merkezinde, yazın Amfi Tiyatrosunda tiyatro ve buna benzer etkinlikler olacak. 2011 ve daha sonraki yıllarda Söğüt çevre il ve ilçeler tarafından imrenilecek ve parmakla gösterilecek ilçe olacak.

2011 yılında, MYO bahçe peyzajı ile yeşil alanlar, park 1299'a step fitness alanı, pergole banklar, çocuk oyun alanları, tenis, basket alanları, Osmangazi cami yanına yeşil oturma alanları, yukarıdere mesire alanına oto park ile oyun alanları, Eskişehir, Akçokoca ve Köprü caddelerinin kaldırımları ile parke taşlarını yenileceğiz. Kuyulu mescidin meydan düzenleme çalışmaları devam ediyor, burada bulunan 24 bina Osmanlı motifleriyle tarihi atmosfer yansıtılacak. Eskişehir ve Bilecik yönündeki ilçe girişleri şehir giriş kemerleri yaparak yeni terminali hizmete açacağız. Ayrıca modern bir mezarlık çalışmasıyla mezarlık yanına taziye evi yapacağız.'' 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments