GÜNEY’E YANIT GECİKMEDİ
admin • 5 Şubat 2011 12:26:43 
GÜNEY’E YANIT GECİKMEDİ

 

Kavak açıklamasında şunları aktardı:

Birleşik Metal İş Sendikası 2010-2012 TİS mücadelesi verirken siz gece yarısı yine asli göreviniz olan işverenlere hizmet erliği görevini yaparak işçilerin emeğini sermayeye peşkeş çekmeniz ayıp değil mi?

Senin örgütlü olduğun işyerlerinde bilgin dahilinde işyerlerinden işten çıkarmalar olurken bunlara kayıtsız kalman ayıp değil mi?

Senin genel başkanın Ergenekon Davası’nda içeri alınmadı mı? İşçilerin aidatları ile mal mülk servet sahibi olması ayıp değil mi?

Toplu sözleşmelerde çalışanlarının görüşü alınmadan işverenlerle yaptığınız toplantılarda kararlaştırdığınız ücret zammını çalışana açıklamadan onların görüşü alınmadan toplu sözleşme imzalamak ayıp değil mi?

İşyerlerinizde işverenlerin takdirleri ile işten çıkarılan çalışanlara sahip çıkmamak onların haklarını hukuklarını korumamak ayıp değil mi?

Senden bir ricam var. Cesaretin varsa ikimizde örgütlü olduğumuz işyerlerine gidelim, çalışanlardan ayıplarımızı soralım. Çalışanlar söylesin, hangimizin ayıbının fazla olduğunu.

Birleşik Metal İş Sendikası olarak tüm Türkiye genelinde üyelerinin çoluk çocuğunun geleceği için toplum çıkarı için onurlu bir mücadele veriyoruz. Ya siz?

Bizler sizi, sizin söylediklerinizi dikkate almıyoruz. Ancak amacımız kamuoyunu ve çalışanları doğru bilgilendirmek.

Vezirhan’da örgütlü olduğumuz ve benim de şube başkanı olduğum işyerinde eylemi gerçekleştirdik. Bu işyerinde 2010-2012 Tis süreci devam ederken grev silahımızı elimizden almak isteyenler grev oylaması hazırlığına ve aymazlığına girmişlerdir.

Bunu yapanların emeli işçilerin daha az ücret daha az sosyal hak daha geri idari maddelerin bu işyerinde olmasını sağlamak istemişlerdir. Çalışanların birlik ve beraberliğini örgütlülüğünü ortadan kaldırmak istemişlerdir.

Bütün bu olan bitenlere Birleşik Metal İş Sendikası Demisaş çalışanları kayıtsız kalmamıştır. Birlik ve beraberlik içerisinde eylemliliğini hayata geçirerek olup bitenlere dur demiştir.

Bundan böyle çalışanların haklarını ortadan kaldıracak geriye götürecek örgütlülüğünü sekteye uğratacak tüm oluşumların karşısında olacaktır. En ağır cevabı vermekten geriye durmayacaktır.

Bu yapılan eylemde çalışanların tamamı bir aradayken iki kişi farklı yerde, açıklamayı yapan bu kişiye soruyorum madem ki kendini sendikacı olarak görüyor 450 kişi mi yanlış yapıyor yoksa 2 kişi mi? Herhalde bunun cevabını kendisi daha iyi verir.

Türkiye’de en çok üyeye sahibiz diye en büyük sendikayız diyorsunuz. Bu sayının 1980’lerde DİSK kapatıldığında işverenlerin desteğiyle en çok üyeye sahip olduğunuzu biliyorsunuzdur. İşverenlerin desteğiyle büyük olunamadığını da biz biliyoruz.

Bugün torba yasaya karşı koymadınız, emekçilere sahip çıkmadığınız sarı renginizden anlaşılıyor. DİSK’liler 03.02.2011 tarihinde Ankara polisinin saldırısı altında emekçilerin geleceğini koruma çabasıyla gaz, tazyikli su, cop yiyor ya siz?

guest
16 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
26eskişehir
11 yıl önce

bizler burdayız – bayram kavak şu sorulara cevap versin1-şube seciminde delegelere kac para yatırdınız?2-rentadan cıkanlar icin yapılan eylemler neden durdurldu(iş veren acılışa bakan gelecek durdurmazsan sendikayı bitiririm deyince eylem sona erdi dedinmi,işten atılan arkadaşlara sahip cıktınmı?)3-üyelerden kestiğiniz aidatlarla akın birdalı gönen tesislerinde ağırlayıp şambanya patlattınızmı?cünkü ogün eğitim gören işci arkadaşlar iş yeri baştemsilcilerini arayarak eş ve cocuklarını hasta göstererek ordan kacmışlardır.4-işyerlerinden sendikaya hatıranız olsun hediye alacaz diye para toplayıp 37 ekrantv huzur ticaretten 265tl fatura kestirip daha sonrada genel merkeze gönderip ordanda o parayı aldığını şu anda bilmiyorum ama ozaman 37 ekrantv şubede hala görülmediğini sorulduğundada evinde olduğunu söylemiştin.5-işverenlere cıkıp… Read more »

türk metal üyesi artema çalışanı
11 yıl önce

türk metal – yapmış oldugunuz asılsız açıklamaları kınıyorum siz kaç sefer fabrikanıza giderek çalışanlarınızı ziyaret ettiniz soruyorum çalışanlar için neyaptınız ancak yaptıgınız tek birşey var oda bizim sözleşmelerimizi örnek almak bizim başkanımız her zaman fabrika çalışanlarını ziyaret eder onların sıkıntılarını yerinde çözer sözleşmemizde çalışanların düşünceleri alınarak yapılır bizçalışanlar duyuyoruz siz fabrikanıza dahi giremiyorsunuz çalışanından uzak işverene boyun eğmiş idolojik bir sendikasınız

Erhan Işıklar
11 yıl önce

kimedestek veriyorsunuz – sizlerin kimlerden destek alıp kimlere destek verdiğinizi bizler iyi biliyoruz.Nerede bölücü parti ve örgüt var bütün gücünüz ordan,Sizler iyi sendikacı olsanız üyenizi çıkarması için patronuna baskı yapmazsınız.Helal olsun o işverenede sana bile gaz kesmemiş çalışanına sahip çıkmış,bütün gücünüz insanları ekmeğinden ederiz korkusu salmak susturmak,pusturmak artık o numaralarda sökmüyor.BAŞKAAAAN

akın birdal
11 yıl önce

ayşe batumlu – SİVİL İTİATSİZLİK diyor ki; Arkadaşlar lütfen sizden ricam ayşe batumlu\’nun kim olduğunu sorun ve araştırın kimlerin avukatı imiş.BDP milletvekili akın birdal\’ın kimin sendikasının tesislerinde brifing verdiğini de sorun öğrenin ki bunları iyi tanıyın.DİSK\’in gerçek yüzünü görün saygılar.

demisaşlı
11 yıl önce

helal – helal olsun baskan bunların gercek kımlıgını ortaya serdın gercı hepımız bılıyoruz ama sen yınede daha acık olmussun elıne dılıne agzına saglık

işçi
11 yıl önce

türk metal işçileri uyanın – türk metal işte kendini ancak bu şekilde küçültür.dayanışma nedir örgütlenme nedir hak arama nedir yaşamamış görmemiş bilmiyor ne yapsın. TÜRKMETAL SONUNUZ GELİYOR. BÖYLE DEVAM EDİN.

ÜLKÜCÜLER11
11 yıl önce

AVUKATINIZ KİM? – Sarı bayram sana bi şey sorucam bunun cevabını istiyorum AYŞE BATUMLU avukat çocuk katili aponun ve DİSK’İN avukat’ı mıdır?BDP milletvekili AKIN BİRDAL gönen tesislerinizde seminer birifing verdimi? zaten seni de anlatmaya gerek yok

SAKİN GÜÇLER
11 yıl önce

YASA DIŞI ÖRGÜTÜN AVUKATLARI – SARI BAYRAM DAHA CEVAP VERMEDİN ayşe batumlu hakkın da akın birdal hakkında ne oldu dilini mi yuttun çok merak edenler var unutma bunu….

bozüyüklü
11 yıl önce

icraatıniçinden – BİZLER TURK METAL SENDİKASINA BAĞLI DEMİRDÖKÜM FABRİKASI ÇALIŞANIYIM ŞU ANDA SENDİKAM SAYESİNDE SAAT ÜCRETİM 11.60 TL MAAŞIM 2700 TL SİZİN İŞYERLERİNİZDE BU ÜCRETİ ALAN KAÇ ÇALIŞANINIZ VAR ŞU ANA KADAR FABRİKAMDAN TURK METAL TESİSLERİNDEN YARARLANAN İŞÇİ SAYISI 950 KİŞİYİ GEÇMİŞTİR TABİİ SİZİN BÖYLE TESİSLERİNİZ OLMADIĞI İÇİN ANLAMAYABİLİRSİNİZ GEÇEN SENE BURSA ASİL ÇELİKTE İMZALADIĞINIZ 0000 ZAMMIDA ÇOK İYİ BİLİYORUZ 30 YILDIR FOTOKOPİ SENDİKACILIĞI YAPIP BİDE BIRAKIN ÖNCE BİZ İMZALAYALIM YALANI İLE KİMİ KANDIRIYORSUNUZ ÖNÜMÜZDE 2O12 SÖZLEŞMESİ VAR YETKİLERİNİZE ÖNCE BAŞVURUP BİZDEN ÖNCE İMZALAYIN EĞER SİZİ 2 YE KATLAMAZSAK O ZAMAN ÇIKIP BURALARIDA ANLATALIM BİZİM FAKİR EDEBİYATLARA KARNIMIZ TOK İŞTE… Read more »

hasan kaya
11 yıl önce

sen nasıl sendikacısın? – sen nasıl bi sendikacısın ki açıklamana ergenekon diye başlayabiliyosun?bunu nasıl kabul edebiliyosun e ne oldu ergenekondan hüküm giyen kaç kişi varki sende o yalancılar gibi yalanlarını dökmüşsün kağıda bi sendika düşünün ki işverene diyorki üyemi işten çıkarın ya allah aşkına hadi türk metal yalan sölüyor peki neden insanlar birleşik metali bırakıp türk metale üye oluyorlar bunu açıklasana çay bardaklı başkann!!!!!

Murat ÇAKIR
11 yıl önce

DİNLE birleşik metal – Bu güne kadar TÜRK METAL SENDİKASININ sözleşmelerinin fotokopisini çektirip aynısına imza atacaksın ondan sonra kalkıp çamur atacaksın. ne güzel iş sen kalkıp birde TÜRK METALE LAF ATACAKSIN .SEN VE SENİN GİBİ SENDİKACILARIN ne haddine TÜRK METALA laf sölemek .Biz senin gibi sendikacıları çok gördük .Sizin zihniyetiniz bitti başkann.bu kafayla sendikacılık yapılmaz. gerçi sizinde sonunuz geldi . bundan sonra YA TÜRK METALLİ OLACAKSINIZ YADA YOK OLACAKSINIZZZ….

demisaşlı
11 yıl önce

artık yeter – demisaştaki işçilerin eyleme katılması sizin haklı olduğunuzu göstermez insanlar ekmeğinin peşinde sizden korkuyorlar en basit örneği yakuptur aykırı bir ses duyduğunuzda susturmak için her şeyi yapıyorsunuz genede eylem yapan 450 kişi değildi sizden korkmayan aslan yürekliler çıkıp gitti yakında sizin çıkıp gideceğiniz gibi

cevdet
11 yıl önce

son çırpınış – BAYRAM KAVAK KENDİNİZ İÇİN SÖYLENECEK SÖZLERİ ÇOK GÜZEL SIRALAMIŞSINIZ.BİRLEŞİK METALİN KAYDA DEĞER HİÇBİR İCRAATI OLMADIĞINDAN ANCAK TÜRK METAL SENDİKASI GİBİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR SENDİKAYA ÇAMUR ATARAK GÜNDEME GELEBİLİRSİNİZ.O ÇAMURDA BOĞULUP GİDECEKSİNİZ DAHA FAZLA REZİL OLMAYIP BAŞIM DİK GEZİCEM DİYOSAN TEK YOL VAR TÜRK METALLİ OLACAKSIN

26eskişehir
11 yıl önce

RENTADA – RENTADA grev oylaması yapıldı,bayram kavak GREV kararı cıkmadı,buda demek oluyor ki kendi üyeniz bile sizi İSTEMİYOR…

mustafa öz
11 yıl önce

darbe aktör baryam – sarı darbukatör baryam rentada sandıktan ne çıktı çok merak ettik sandık yoksa hayırlarla doldu taştı mı?

HÜSEYİN ÇIRAK
11 yıl önce

BİTİK BİRLEŞİK METAL – BİTMİŞ BİR BAŞKAN BİTMİŞ BİR BİRLEŞİK METAL DAHA DENECEK NE VARKİ BİR DE UTANMADAN ÇALIŞANIN HAKKINI ARAYANLARA DİL UZATIRLAR.BİR GÜN SİZLER DEĞİL FABRİKADA SOKAKTA BİLE GEZEMEYECEKSİNİZ.HAK İSTEYECEKSİN HAK ALACAKSIN HAK SAVUNACAKSINKİ SENDİKACI OLACAKSIN.BUNLARI ÖĞREN KAVAK.YALNIZ ÜYENİDE İŞTEN ATTIRMAYACAKSIN