HALKIM HİZMETLERE LAYIKTIR
admin • 24 Ocak 2011 17:41:51 
HALKIM HİZMETLERE LAYIKTIR

 

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Pazaryeri değişecek ve gelişecek'' sloganıyla 2 yıl önce çıktıkları yolda hızlı adımlarla ilerlediklerini belirterek, insan odaklı hizmet etmeyi ilke edindiklerini kaydetti. 

Kentin gerek tarım ve hayvancılık, gerekse sanayi ve turizm alanlarında büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandıklarını, bu nedenle sloganlarını ''Pazaryeri değişecek, gelişecek'' olarak belirlediklerini ifade eden Yalçın, şöyle konuştu: 

''2010 yılında ilçemize yakışır bir biçimde çarşı meydanında Fatma Koç parkını bitirip halkın hizmetine açtık. Yapılması gereken 65 bin metre kare yolun 30 bin metre karesini kilit parke taş döşedik. Çarşı Mahallesi içinde açıktan akan atık suyu 250 metre kanal içine aldık, bu şekilde hem sağlık açısından hem de etrafına yaydığı nahoş kokulardan mahalle halkını kurtardık. Evsel atık projesini başlatarak, bunları ekonomimize kazandırdık. İlçe stadı bakımsız ve atıl durumdaydı, gerekli çalışmalar yaparak gençleri hizmetine sunuldu. Tam donanımlı itfaiye ve çöp aracını hibe ile 2 greyder ve 2 otobüs araç parkuruna kazandırdık. Şehir içi taşımacılığına geçtik. Belediyemiz ve orman işletmesi iş birliğinde Adabayırı Kent Ormanı projesini gerçekleştiriyoruz, yıllardır bakımı yapılmayan sorgun deresinin ıslah çalışmaları tamamlandı. 

Kentte istihdam sağlamak ve göçün önlenmesi amacıyla iş adamlarına belediye olarak her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Kurulacak olan LED ampul fabrikasına belediyeye ait 2 boş binamızı meclisin aldığı kararla yer tahsisi yaptık. Hastane yolu üzerindeki yola zarar veren engeller kaldırılarak gidiş geliş olarak modern bir yol yaptık. 3 milyon lira borcumuzun 1 milyon lirasını öderken, piyasaya daha önceden olan tüm borçları kapatarak belediyemizi güvenilen bir kurum haline getirdik.'' 

2011 yılında hedeflerinin yıl sonuna kadar 35 bin metrekare yolu tamamlayarak, vatandaşı çamurdan kurtarmak olacağını anlatan Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Kurmaya başladığımız sokak sporları ve çocuk oyun alanları ile yıllardır kapalı olan şehir hamamını günümüz şartlarına uygun olarak yeniden onarımı yapılıyor, kısa zamanda açılışını yapmayı amaçlıyoruz. Önemli projelerimiz arasında okullarla iş birliği yaparak çocuk meclisleri oluşturarak yönetimlerde çocuklarımıza da söz hakkı vermiş olacağız. Hayvan pazarı yeniden düzenlenecek, halı saha projesini hayata geçireceğiz ve imar durumunu ikiye bölen çevre yolu güzergahı değiştirilerek yeni imar uygulamasına geçilecek. TOKİ çalışmaları yapılacak. Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinin (PORSAB) su ihtiyacını karşılamak için meclisimizce karar aldık. Martta her yıl olduğu gibi halkı bilgilendirmek amacıyla halk toplantısı yapacağız. Bizim hedeflerimiz çok büyük çünkü büyük düşünüyoruz. Pazaryeri halkı hizmetlere layıktır.'

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments