HANGİ KÖY YOLLARI EK YATIRIM PROGRAMINA ALINDI?

HANGİ KÖY YOLLARI EK YATIRIM PROGRAMINA ALINDI?

Beş gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı birleşimde, bir önceki gün verilen yazılı önergeler gündeme damgasını vurdu. Buna göre verilen önergeler görüşülerek adı geçen köy yollarının ek yatırım programına alınması oy birliğiyle kararlaştırıldı.

 

İl Özel İdare Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ozan Bakkal Meclis üyelerinden gelen soruları cevaplandırarak, kendi normal programlarını engellemeyecek şekilde ek yatırım programına alınan köy yollarının da yapılmasının mümkün olduğunu belirtti. Ek yatırım programına alınan köy yollarının ayrı bir özelliği ise; verilen yazılı önergelerin iktidar ve muhalefet Meclis üyelerince ortaklaşa imzalanması oldu.

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Havale Edildi

Toplantının ilk maddesinde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün talebi üzerine ilimiz, Bozüyük ilçesi, Muratdere Köyü, Güzlegediği Mevkii, tapunun İ23b13b pafta, 1419-1421 numaralı mülkiyeti Reyhan Öztatlı’ya ait taşınmaz üzerinde “Ticaret Konaklama Tesisi (1413 Parsel)”  “Konuk dışı kentsel çalışma alanı (1421 parsel)” ve “Park Alanı” yapmak maksadıyla hazırlatılan imar planı görüşüldü. Madde hakkında İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Erol Bandırmalıoğlu meclis üyelerine bilgi verdi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

 

Çevre-Sağlık ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonları İnceleyecek

Birleşimin bir diğer gündem maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün ilimiz Osmaneli ilçesi Ciciler Köyü Eskibağlar Mevkii Adapazarı H24a-07-a-A paftasında Yılmaz İri adına kayıtlı 574 no’lu parsel üzerinde bulunan 2587,62 m2’lik alanda kum-çakıl ocağı açıp işletmek üzere 3 yıldan fazla süreli kiraya verilip verilmemesi veya söz konusu alana I (A) grubu maden işletme ruhsatı verilip verilmemesi talebi görüşüldü. Konu hakkında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Muharrem Dumansızoğlu üyeleri bilgilendirdi. Madde Çevre Sağlık ve Tarım-Hayvancılık komisyonlarına havale edildi.

 

BozcaArmut Göleti Yolu Yapılacak

Verilen yazılı önerge hakkında Pazaryeri Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mahir Küçük meclis üyelerini bilgilendirdi. Buna göre “ Bilecik İli Pazaryeri ilçesi Bozcaarmut göletine kadar olan yolunun 2015 yılı yatırım programı genişletme, onarım ve asfalt programına alınması” talebinin yatırım programına alınması oy birliğiyle kabul edildi.

 

Merkez Alpagut Köyü-Yenişehir Çamönü yolu Yapılacak

Diğer görüşülen yazılı önerge ise “Bilecik ili Merkez ilçesi Alpagut Köyü – Çamönü yolunun 2015 yılı yatırım programı genişletme, onarım ve asfalt programına alınması” talebiydi. Bu önerge hakkında Ak Parti Bilecik İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Hüseyin Çelik ile CHP Bilecik İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Turhan açıklamalarda bulundular. Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bayırköy-Günören Köyü de Ek Yatırım Programına Alındı

Birleşimin görüşülen son maddesinde “Bilecik ili Bayırköy Beldesi – Günören köyü yolunun bir kısmının 2015 yılı yatırım programı genişletme, onarım ve asfalt programına alınması” talebi hakkında Osmaneli Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hakan Özkan açıklamalarda bulunarak adı geçen yolun kısa bir mesafe olduğunu belirterek konuyu meclis üyelerinin takdirine sunduğunu ifade etti. Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edilerek yatırım programına alınmasına karar verildi. Toplantı bir diğer birleşimde görüşülmek üzere sona erdi. 

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. PELİTÖZÜ GÖLETİ –

    Acaba bu köy yollarını yatırım proğramına alırken, pelitözü göletine giden yola da ışıklandırma için bir kaç tane elektrik direği koyarlarmı acaba? bence çok önemli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam