HAS PARTİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI
admin • 1 Aralık 2010 09:54:28 
HAS PARTİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

 

Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Orhan Şişman gazete ziyareti sırasında yaptığı açıklamada: “Türkiye’de seçimlere 6 ay kala büyük kongrenin yapılması zorunlu olduğu için 28 gün önce kurulan partimiz kongresini yaptı. Bu Türkiye’de ilk defa oluyor.  Hem yapılanacaksınız hem de kongre yapacaksınız. Bu dışarıdan kolay gözükse de aslında zor bir durum. Bunu gerçekleştirdik ve önümüzdeki Haziran ayındaki seçimde Türkiye geneli seçime katılacağız.

Anadolu basınının değerini biliyor ve gazetelerin halkın sesi olduğunu savunuyoruz. Bu anlamda gazetelerle partimizi eş değer tutuyoruz. Anadolu basınının sıkıntılarına yönelik çalışmalar yapacağız. Çünkü yerel basının çok gerekli ve tesirli olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Bilecik’te yasal olan teşkilatlarını kurduklarını dile getiren Şişman: “bundan sonra yapacağımız çalışmalar halka inilmiş çalışmalar olacak. Önümüzdeki sürede düşünce ve amaçlarımızı toplumumuzun her kesimine anlatmaya çalışacağız. Has Parti bir ümit olmuştur. Bu bağlamda Türk siyasetindeki bir boşluğu dolduruyoruz. 

Kesinlikle bizim üslubumuz, mevcut siyasi üslubun dışında. Kümeleştiren anlayış yerine her zaman ‘biz’ diyeceğimiz bir anlayışımız olacak. Biz her ne kadar farklı kulvarlarda koşuyorsak da derdimiz aynı.  Ülkemizin sıkıntıları hepimizin sıkıntılarıdır.” dedi.

 

“YA SİYASET BİLMİYORSUNUZ YA DA HALKI HİÇE SAYIYORSUNUZ”

 

Pazar günü yapılan toplantıda Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral’in: “Bu güne kadar milli görüşü ve G8’i savundular. Bundan sonra neyi savunacaklar? demesi üzerine yorum yapan Şişman şunları dedi:

“Herşeyden önce bizim siyaset anlayışımız şudur. Buradaki arkadaşlarımız Has Parti’ye gelirken geçmişine dair bir endişe içinde gelmediler.  Şahsen ben hiçbir zaman geçmişte yaptıklarımdan ya da söylediklerimden pişmanlık duyan birisi değilim. Biz geçmişte inandığımız şeyleri söylemeye çalıştık. İnandığımız insanların yanında yürümeye çalıştık ve doğruları söylemeye gayret ettik. Biz aldığımız terbiyeye ahlaka göre geçmişe dair söz söylemek bize yakışmaz. 

Ancak bizim burada itirazımız şu olmuştur. Geçmişte birlikte çalıştığımız fakat şu an ayrı düştüğümüz arkadaşlarla bizim esasta bir problemimiz yok. Usulde bir problem var. Bu toplumun kabul etmediği bir yönetimi, şekli ve bir anlayışı devam ettirmeye kalkarsanız; bu ya siyaseti bilmiyorsunuz anlamına gelir ya da halkı hiçe saymak anlamına.

Biz çok net şunu ifade ediyoruz 83 milyon ülke evladının bütününü kucaklayan, hak ve hukukunu koruyan, insan sevgisini prensip edinen bir siyasi partinin mensuplarıyız. Gelecekte inşallah o arkadaşlar da bizim neler yapacağımızı görecekler.

Bu parti özgürlüklerin partisi. Bizim kapımız sağa da sola da herkese açık. Sokaktaki vatandaş üslub açısından hoşnut değil ve Numan Bey’in haksızlığa uğradığını düşünüyor.”

 

70 ARKADAŞIMIZDAN

67’Sİ BİZİMLE BERABER

 

Üyeleri saymazsak toplamda 70 tane arkadaşımızdan 67 tanesi bizimle beraber. Osmaneli, Bozüyük ve Söğüt teşkilatlarında birkaç arkadaşımız kaldı. Bizim arkadaşlarımıza, illa bize katılsınlar diye bir ısrarımız olmadı, olmaz da.

Ben arkadaşlarıma şunu dedim: “21 senedir siyaset yapan biri olarak benim gördüğüm fotoğraf budur ve gerçeklerini bilmenizi istiyorum. Bana inananlar ve güvenenleri davet ediyorum”

 

KİMSEYLE ARAMIZDA

KIRGINLIK YOK

 

Kalmak isteyenlerle aramızda bir kırgınlık yoktur. Biz 73 milyon insan evladını ilgilendiren bir siyaset anlayışını benimsiyoruz. 

 

YORUM YAPMAK DOĞRU OLMAZ

 

Ayrılma gerekçelerini çok ufak bulan Saadet Partisi İl Yönetimine yanıt veren Şişman “Bunu kamuoyunun takdirine bırakmak lazım. Eğer bunlar çok küçük şeylerse büyük şeyler nasıl olur onu sormak lazım. Ben her olayın içinde olan birisi olarak yorum yapmak istemiyorum. Bizim bildiklerimizin bir kısmını ifade ettik, bir kısmı bizde gizli kalacak. Çünkü kardeşlik ve dostluk hukukumuz var. Kimseyi rencide etmek istemiyoruz. Biz önümüze bakacağız.” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments