HAS PARTİ’DE 6 ADAY ADAYI
admin • 7 Nisan 2011 20:25:10 
HAS PARTİ’DE 6 ADAY ADAYI

    İlimizin çok değerli basın mensupları, öncelikle basın toplantımıza iştirakiniz ve değerli ilginiz için teşekkür ediyorum.
    Bu akşam sizlerle bir araya gelme sebebimiz 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçiminde Partimizin ilimizden aday olmak isteyen arkadaşlarımızı sizlerin aracılığı ile kamuoyuna tanıtmaktır.
    Çok kısa bir zaman içinde kurulan Halkın Sesi Partisi bir taraftan teşkilatlarını kurarken diğer taraftan seçime hazırlanmaktadır.
    Çok değerli basın mensupları değerli arkadaşlar Halkın Sesi Partisi olarak insanı köleleştiren, bencilleştiren değerler yerine paylaşmayı, dayanışmayı üretimi esas alan bir anlayışla siyaset yapacağız.
    Milleti beğenmeyen, bu millet bir şey anlamaz zanneden bürokratik oligarşinin egemenliği yerine, kayıtsız şartsız millet egemenliğini esas alacağız.
    Biz, halkın vekaletini kutsal bileceğiz ve siyaseti bir göz boyama aracı olarak görmeyeceğiz. Seçmeni seçim zamanı sırtı sıvazlanıp oyu alınacak bir iktidar aracı, yani, hazreti oy olarak değil, en iyisine layık hazreti insan olarak bileceğiz.
    İnsanların işsiz ve yoksul bırakılarak yardıma muhtaç hale getirildiği zengine daha zengin fakiri daha fakir yapan güçlü olanın ayakta kaldığı, küçük balıkların büyük balıklar tarafından yutulduğu zalim sömürü düzenine son vereceğiz.
 

Siyaseti, gençlere, kadınlara, köylülere, üreticilere yani halka açık hale getireceğiz. Millete kapalı, gizli ve derin alan bırakmayacağız. Biz hiçbir zaman inanmadığımızı söylemeyeceğiz, sözümüzü eğip bükmeyeceğiz, iktidarımız muktedir olacaktır.
    Ülkemizin ilimizin ve insanlığın geleceğini dert edinerek siyaset yapacağız.
    Çok değerli basın mensupları çok değerli arkadaşlarım, malumunuz olduğu üzere yaklaşan genel seçimler öncesinde siyaset ilimizde ve ülkemizde büyük hareketlilik kazandı. Bu süreç bir yandan tüm hızıyla devam ederken diğer yandan araştırma şirketleri de seçmenin nabzını tutmaktadırlar.
    Bugün, Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Andy-Ar tarafından yaptırılan Mart 2011 araştırmasının sonuçları üzerinde değerlendirme yapmak istiyorum. Andy-Ar 12 Eylül referandumunun sonucunu tahmin etmede birinci olmuş, şu anda iktidar partisi dahil pek çok önemli kuruluşa çalışma yapan bir araştırma şirketidir. Bu araştırma geçtiğiz günlerde çarpıcı sonuçlarıyla siyasi gündemin merkezine oturmuştur. Araştırma 20 ilde 4436 denek üzerinde Mart ayının ortasında yapılmıştır.
    Araştırmanın en çarpıcı sonucu partimizin Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’un yeni dönemin en şanslı görülen lideri olarak nitelenmesi oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 42.4’ü Kurtulmuş’u yeni siyasi liderler arasındaki en şanslı isim olarak görüyor. Sadece bu noktadaki sonuçlara bakarak genel başkanımızın Türkiye’nin yakın siyasi hayatına imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca halkın, yüzde 35.3’üde Türkiye’de yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı var diyerek Meclisteki siyasi partilerin dışında bir alternatif arayışında olduğunu da göstermiştir.
    Bu anketin en çarpıcı sonucu seçim barajı yüzde 5 olsa kime oy verirsiniz sorusuna verilen cevapta görülüyor. Bu soruda halkımızın yüzde 7,3’ü Has Partiye oy veririm diyerek, bu gün için gerçek oyumuzun en az yüzde 7.3 olduğu net olarak gösteriyor.
    Partimiz henüz yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen kısa zamanda bu orana ulaşmıştır.
    Türkiye genelinde binalarımızı yeni tutuyor tabelalarımızı yeni asıyoruz. Aynı şirketin şubat ayında yaptığı araştırmadan sonra bir ayda oyumuzu yüzde 120 arttırdığımızda yine bu araştırmada görülmektedir. Bu durum tanındıkça oylarımızı hızla arttırdığımızın ispatıdır. Genel Başkanımız her yönü ile beğeniliyor. Yine bu araştırmanın sonuçlarına göre oy vermese bile yüzde 42.4 yeni dönemin liderliğinde Genel Başkanımız Numan KURTULMUŞ’u şanslı görüyor. Kısa sürede yaptığımız çalışmalar halk nezdinde karşılık bulmakta ve partimize teveccüh hızla artmaktadır. Buda oyumuzu arttırıp rahatlıkla barajı geçecek olduğumuzu göstermektedir.
    Yüksek bir performansla çalışmalarımızı yapacağız. Bütün ilçe ve köylerimize giderek, her seçmenin elini sıkarak partimizi ve adaylarımızı tanıtacağız. Bu çalışmalar sonucu gerçekte yüzde 7.3 olduğu görülen oylarımızın rahatlıkla üç beş puan artabileceği ve barajdan etkilenmeyeceğimiz her insaf sahibinin kabul edebileceği bir gerçektir.
    Araştırmanın diğer çarpıcı sonucu ise CHP’nin bir önceki seçim sonuçlarına göre oyunu çok arttırmadığının gözlenmesidir.
    Buda muhafazakar oyları bölerseniz CHP iktidara gelir iddiasının geçersiz olduğunu açıkça göstermektedir.
    Çok değerli  basın mensupları yine üzerinde durulması gereken önemli konulardan biride Partilerin hazineden almış olduğu hazine yardımıdır.
    Milletin malı deniz mantığı maalesef hazine yardımında da kendisini göstermektedir.
    Hazineden dört yılda AKP’ye 396 CHP’ye 177, MHP’ye 121 milyon lira aktarıldı.
    Son sekiz yılda partilere 1 milyar dolar aktarılmıştır. Üstelik bu yardım çok adaletsiz bir şekilde olmuştur.
    Halbuki verilen bu paraların %15 ile seçim kampanyası yapılabilir. Bu yardımın %85’i israftır, gereksizdir, hazinenin soyulmasıdır.
    Has Parti olarak bu konunun tartışılmaya açılmasını istiyoruz. Yardım miktarları kesinlikle azaltılmalıdır. Seçim dönemi için ayrıca para yardımı yapılmamalıdır. 
    Siyasetin finansmanı şeffaf olması için yeni düzenlemeler yapılmalıdır.
    Para yardımı seçime giren her partiye aldığı oy oranına göre makul seviyede yapılmalıdır.
    Aday adaylarından alınan fahiş ücretlerin önüne geçilmelidir. Bu ücretler siyaseti ipotek altına almaktadır. AKP ve CHP hazineden bu kadar para alıyor olmasına rağmen aday adaylarından da 2.000 ila 3.000 lira gibi yüksek miktarda ücret olmaktadırlar. Siyasetin ticaretleşmesine engel olmayıyız. AKP ve CHP siyasetin ruhunu bozan bu uygulamalardan vazgeçmelidir.
    Has Parti Mecliste olunca bütün bu konuların takipçisi olacak, gereğini yerine getirecektir.
    Has Parti Bilecik Millet Vekili Aday Adayları;
    Sevcan UZUN,    Kadir ÇOK, Muharrem TÜFEKÇİOĞLU, Recep FİDAN, Ender İNANÇ, Murat ALAGÖZ

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
emekli
11 yıl önce

recep fidanı destekliyoruz – recep fidan 1.sıra olursa has parti için çok farklı olur sonuç.umarım 1.sıra yaparlar.şahsi itibarını siyasette sandığa döker.