HASTANE İÇİN KARAR VERİLDİ

HASTANE İÇİN KARAR VERİLDİ

İl Özel İdare Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün hazırladığı protokol metninde “Sağlık Bakanlığınca gönderilen ödeneklerle ilimiz merkez Pelitözü köyünde kamulaştırılan taşınmazların Sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere hazine adına devir talebi ve önceden yapılan trampa protokolünün görüşülmesi” maddesi okundu. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant Meclis üyelerini bilgilendirdi. Madde hakkında söz alan olmadı. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi.

1,5 TRİLYONLUK EK ÖDENEK KABUL EDİLDİ                                                                                 

Birleşimin ikinci ve son maddesinde 2015 yılının ek yatırım programına alınan 1.500.000.TL.’nin görüşülüp komisyon marifetiyle karara bağlanması için toplantıya 15.dakika ara verildi. Mali Hizmetler Müdürlüğünün 2015 yılı çalışma takviminde idarenin yatırım programında yer alan projelerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla yol ve ulaşım hizmetleri müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçe tertiplerinde yer alan projelerde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan toplam 1.500.000,00.TL.  Ek ödenek için Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe yönetmeliğinin 37.Maddesi Ek Ödenek verilmesi hususu verilen aranın ardından Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanarak okundu. Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

MHP’Lİ YILMAZ VE CHP’Lİ YILMAZ ELEŞTİRİLERDE BULUNDULAR

Daha sonra sırasıyla söz alan MHP Meclis üyeleri Mehmet Yılmaz, Zeki Uyanık, Haluk Filizli ile CHP’li Turgay Yılmaz, Hikmet Turhan Yeni yapılacak olan Hastane yeri ile ilgili görüşlerini belirterek, eleştirilerde bulundular. Meclis başkanı Serkan Yıldırım ve Ak Parti grup sözcüsü H.Hüseyin Çelik muhalefet üyelerinin eleştirilerine cevap verdiler.

Toplantının sonunda gündem dışı söz alan CHP Gölpazarı İl Meclis üyesi Turgay Yılmaz, MHP Bozüyük İl Genel Meclis üyesi Zeki Uyanık, Meclis Başkanı Serkan Yıldırım; son günlerde terörle mücadelede şehit olan güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet dileyerek, terörün bir an önce bitmesini temenni ettiklerini ifade ettiler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam