Hastane Yolu Tamamlandı
admin • 29 Kasım 2010 20:01:27 
Hastane Yolu Tamamlandı

 

  Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın yaptığı açıklamada “ilçemizdeki en çok kullanılan yolumuz 19 Mayıs Caddesi. Vatandaşlarımızın  ve ambulanslarımızın hastaneye ulaşımında kullandıkları  19 Mayıs Caddesinde  yolumuz çok bozuktu.

Yol çalışmalarımıza önce  alt yapının  onarılmasıyla başladık. Kanalizayon hattı sorunlu olan yerlerde önce  kanalizasyon geçişini yeniledik daha sonra parke çalışmalarımıza başladık.

Belediye olarak yaptığımız tüm yol çalışmalarında önce alt yapıyı kontrol edip, onarılacak yerleri onarıyoruz veya yeni kanalizasyon ve su hattı çekiyoruz. Sonra kilitli parke taşını döşeme işini yapıyoruz. Amacımız yol çalışmalarını yaptıktan sonra yapılan yolun uzun yıllar bozulmadan  alt yap sorunuyla tahribata uğramadan halkımız tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmesi.

Hastane yolumuzda toplam 12.000 m2 lik bir beton parke  çalışması yapıldı. Hastane  önünde Trafonun bulunduğu yerden itibaren  yolun genişliği  15 metre olduğu için  yol çift şerit halinde düzenlendi. Orta refüj ışıklandırma yapılarak sürüceler ve yayalar için  daha rahat kullanılabilir  duruma getirildi. Bunun yanında orta refüjde  çiçekler dikilerek  19 mayıs caddesine güzel bir görünüm kazandırmayı  düşünüyoruz. Trafodan hastane önüne doğru gelişte yolun daraltan Selahattin Hekimoğlu’ya ait olan atıl durumdaki bina   bina sahibiyle görüşmeler neticesinde yıkıldı. Böylece yıkılmaya yüz tutmuş binanın yıkılarak  yerinin temizlenmesi ile   hem yol  üzerinde bir rahatlama sağlandı hem de tehlikeli durum ortadan kaldırıldı.

Yol çalışması esnasında akasya fidanları dikilerek  hastane yolumuz yeşillendirildi. Çalışmalarımız süpürme ve tretuvarlarını Belediyemizin rengi olan mavi beyaz renklerle boyanmasının ardından sona erdi.

Hastane yolumuzun  çevre düzenlemesi ile birlikte  daha modern, daha kullanılır hale getirilmesiyle ilçemizde ki önem arzeden çalışmalardan birini daha bitirmenin mutluluğunu  yaşıyoruz. İlçemizde  yolu yapılmayan  bir çok sokağımız var . Amacımız görevimiz süresince  ilçemizde yolu yapılmadık sokak bırakmamaktır” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments